Начальник гідрографічної служби ВМС ЗСУ капітан 1 рангу Роман Гончаренко заявив, що військові моряки отримали від Данії в рамках міжнародної технічної допомоги автономні гідрографічні комплекси з багатопроменевим ехолотом. Мова йде про морські безпілотники SeaBat.
Про це повідомляє АрміяInform.
“Головне завдання багатопроменевого ехолота — збирати точні дані про морське дно та морське середовище. Потім їх можна обробити та використовувати для створення та оновлення морських карт та планшетів для підтримки безпечної навігації у районі. Отримана батиметрична інформація дозволяє знати глибини дна з щільністю через кожен сантиметр. Відповідно, ми можемо знати наявні підводні перешкоди, вибрати правильні місця стоянки наших плавзасобів, варіанти проходу, маршрути переходів суден”, — зазначив Роман Гончаренко.
За його словами, гідрографічний комплекс використовується насамперед в акваторіях портів та закритих водних акваторіях. Багатопроменевий ехолот дозволяє отримати інформацію від 1024 променів. Тобто, фактично військові моряки отримують деталізований рельєф дна.
Як пояснив офіцер, автономні гідрографічні комплекси значно посилять спроможності у вивченні морського дна, що іноді має вирішальне значення для безпеки мореплавства та захисту довкілля.
Багатопроменевий ехолот SeaBat T51-R — створений на основі відомого SeaBat T50, але з чотирикратною роздільною здатністю. SeaBat T51-R є революційним багатопроменевим ехолотом. Його неперевершена технологія 800 кГц дозволяє проводити фільмування з найвищим рівнем деталізації, зберігаючи при цьому дивовижну ефективність фільмування з широкою смугою охоплення. Також має гнучкий нижній частотний діапазон 350-430 кГц.
Автономне управління сонаром зі штучним інтелектом спеціально створено для SeaBat T51 — це унікальна інновація SeaBat забезпечує надійні дані та роботу гідролокатора без допомоги рук, що дозволяє підвищити ефективність фільмування при меншому навантаженні на оператора.
Нагадаємо, Флот 2017 писав, що 6 листопада, уряд Данії затвердив новий пакет допомоги Україні на суму 40 млн євро, зокрема акцентом стало відновлення Миколаєва та області.
Раніше, Данія оголосила про передачу Україні пакету військової допомоги. Вартість пакета складає 3,7 млрд данських крон, або 522 млн доларів США