На головнуАналітикаГреція продає свої F-16: які шанси в України їх купити

Греція продає свої F-16: які шанси в України їх купити

Крим окупований росією

Греція хоче розпродати свої старі винищувачі на фоні того, що країна закупає 20 американських літаків F-35 та веде модернізацію F-16 Block 52+ до рівня Viper. Також греки планують придбати французські винищувачі Rafale, а внаслідок цього до продажу призначено низку старих літаків – F-16 Block 30, Mirage 2000-5 та F-4 Phantom.

Про це пише Defence Express.

Грецька армія планує загалом продати 108 винищувачів:

  • 32 F-16C/D Block 30;
  • 24 Mirage 2000-5 Mk. 2;
  • 33 F-4E PI2000 (глибока модернізація старих літаків).

Греція планує отримати за літаки до 2,5 млрд євро, проте ця оцінка може бути вкрай оптимістичним. Наприклад, старі F-4 залишилися тільки на озброєнні Туреччини, Південної Кореї та Ірану. Перші дві країни активно виводять ці літаки з експлуатації, а продавати Ірану F-4 Греція навряд чи стане.

Трохи краща ситуація з Mirage 2000-5. Такі літаки можуть придбати Індія, Тайвань, Єгипет або ОАЕ, в яких вони перебувають на озброєння.

Україну в даному випадку цікавлять літаки F-16. Навіть грецькі профільні оборонні видання вже пишуть – Україна може або викупити грецькі F-16, або отримати їх в інший спосіб. Грецькі винищувачі були виготовлені та передані протягом 1989-1990 року, коли за контрактом з США Греція отримала 34 F-16C та 6 F-16D. Після цього літаки ще проходили модернізацію та отримували додаткові модулі.

Таким чином, робить висновок видання, грецькі F-16 у порівнянні з нідерландськими, данськими, бельгійськими та норвезькими F-16 мають кращу версію Block 30 проти Block 15, яка відрізняється покращеною РЛС. Проте фактично усі ці літаки модернізувалися у 1990-х роках.

“Вартість таких вживаних F-16 цілком може показати доволі реалістична угода між Данією та Аргентиною на продаж 24 аналогічних винищувачів. Наразі відома вартість: 24 вживаних F-16 MLU за 338 млн млн доларів, тобто по 14 млн за літак. У випадку аналогічного цінника на грецькі – 448 млн доларів”, – пише видання.

Звичайно, Греція може планувати отримати більше грошей, але тут вже їй доведеться обирати між завищенням вартості літаків та отриманням знижки на придбання нових американських літаків. Також залишається питання строків: перші F-35 мають надійти не раніше 2028 року, а коли F-16 Block 52+ доведуть до рівня Viper – взагалі незрозуміло. Проте, відзначає видання, якщо Греція дійсно хоче отримати знижку – навряд чи це стосується кінця десятиріччя.

Раніше “Флот 2017” писав, що уряд Греції може передати Україні до 32 одиниць винищувачів F-16.

Нагадаємо, що у лютому 2024 року прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявляв, що Україна в рамках військової допомоги отримає від Нідерландів не менше, ніж 24 винищувачі американського виробництва F-16. А от Данія планує передати Україні тільки 19 винищувачів F-16.

Новини

Тоталітарна система вбила мільйони: в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні, 19 травня, у третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних...

“Затишшя” на Харківщині закінчилося: окупанти пішли на штурми

Якщо зранку 19 травня на Харківському напрямку спостерігалося "затишшя", то до обіду російські війська...

Допомога Україні: Німеччина може виділити додаткові 3,8 млрд євро для Києва

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що відомство повідомило федеральному уряду про додаткову потребу...

Аеродром, НПЗ та нафтобаза: українські сили атакували російські об’єкти

Служба безпеки України, ЗСУ та Головне управління розвідки Міноборони України здійснили успішні удари по...

Більше новин

На землі, в небесах й на морі: українські дрони тепер з ракетами

У ніч на 17 травня щонайменше 30 українських ударних безпілотників атакували портові споруди та нафтопереробні об’єкти Новоросійська. Атака виявилася...