На головнуНовиниЗа кордономЯк росія закуповує американські чіпи: названі шляхи постачання

Як росія закуповує американські чіпи: названі шляхи постачання

Крим окупований росією

Росія отримує мікроелектроніку американського виробництва та дрони з Китаю через торгові шляхи Центральної Азії, зокрема через Киргизстан та Казахстан. Ця ситуація свідчить про складність обмеження поставок для військових дій кремля.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Торговельні маршрути, що проходять через колишні радянські республіки Казахстан і Киргизстан, є одними з багатьох шляхів у росію для так званих товарів подвійного призначення.

Попри зусилля США та партнерів, Центральна Азія стала трубопроводом для росії, що стало можливим завдяки тисячам кілометрів відкритих кордонів, непрозорій торговельній практиці та опортуністичним посередникам. Товари часто надходять з Китаю, де вони виробляються, в деяких випадках й великими американськими компаніями, які стверджують, що ці товари імпортуються росією без їхнього дозволу.

“Центральноазіатський торговий маршрут особливо важливий, оскільки через нього до росії надходить велика кількість товарів західного виробництва. Це ключовий маршрут для мікроелектроніки, автозапчастин, предметів розкоші – товарів, які використовуються як на полі бою в Україні, так і для особистого вжитку”, – каже Наталі Сімпсон, аналітикиня з росії у C4ADS, вашингтонській некомерційній дослідницькій фірмі, що спеціалізується на питаннях національної безпеки.

США з союзниками ведуть список товарів подвійного призначення, на які поширюються санкції, включно з комп’ютерними чіпами, маршрутизаторами та шарикопідшипниками, що використовуються в танках. Так, в лютому до списку з 45 позицій було додано ще п’ять.

Зазначається, що китайський експорт товарів подвійного призначення до Казахстану і Киргизстану різко зріс з лютого 2022 року.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що в ракетах з КНДР, якими російські терористи обстрілюють Україну, знайшли сотні компонентів, які виготовили європейські та американські компанії.

Також повідомлялося, що через два роки після початку повномасштабної війни в Україні британські технології досі знаходять свій шлях до російської армії, часто опосередковано через іноземні треті сторони.

Новини

США таємно постачали Україні ATACMS останніми тижнями – Reuters

США протягом кількох останніх тижнів таємно від усіх постачали Україні тактичні ракети дальнього радіуса...

Офіційно: уряд заборонив надавати консульські послуги чоловікам призовного віку за кордоном

Кабінет міністрів України випустив офіційну постанову про повну заборону надання консульських послуг за кордоном...

Зеленський: Росія має план зриву червневого саміту миру у Швейцарії

Російський терористичний режим має конкретний план, як зірвати Глобальний саміт миру, який відбудеться у...

Тільки американської допомоги недостатньо: Кулеба закликав партнерів давати більше зброї

Західним союзникам варто активізувати виробництво зброї для посилення допомоги Україні. Тільки американської допомоги буде...

Більше новин