На головнуНовиниЗа кордономЯк росія закуповує американські чіпи: названі шляхи постачання

Як росія закуповує американські чіпи: названі шляхи постачання

Крим окупований росією

Росія отримує мікроелектроніку американського виробництва та дрони з Китаю через торгові шляхи Центральної Азії, зокрема через Киргизстан та Казахстан. Ця ситуація свідчить про складність обмеження поставок для військових дій кремля.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Торговельні маршрути, що проходять через колишні радянські республіки Казахстан і Киргизстан, є одними з багатьох шляхів у росію для так званих товарів подвійного призначення.

Попри зусилля США та партнерів, Центральна Азія стала трубопроводом для росії, що стало можливим завдяки тисячам кілометрів відкритих кордонів, непрозорій торговельній практиці та опортуністичним посередникам. Товари часто надходять з Китаю, де вони виробляються, в деяких випадках й великими американськими компаніями, які стверджують, що ці товари імпортуються росією без їхнього дозволу.

“Центральноазіатський торговий маршрут особливо важливий, оскільки через нього до росії надходить велика кількість товарів західного виробництва. Це ключовий маршрут для мікроелектроніки, автозапчастин, предметів розкоші – товарів, які використовуються як на полі бою в Україні, так і для особистого вжитку”, – каже Наталі Сімпсон, аналітикиня з росії у C4ADS, вашингтонській некомерційній дослідницькій фірмі, що спеціалізується на питаннях національної безпеки.

США з союзниками ведуть список товарів подвійного призначення, на які поширюються санкції, включно з комп’ютерними чіпами, маршрутизаторами та шарикопідшипниками, що використовуються в танках. Так, в лютому до списку з 45 позицій було додано ще п’ять.

Зазначається, що китайський експорт товарів подвійного призначення до Казахстану і Киргизстану різко зріс з лютого 2022 року.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що в ракетах з КНДР, якими російські терористи обстрілюють Україну, знайшли сотні компонентів, які виготовили європейські та американські компанії.

Також повідомлялося, що через два роки після початку повномасштабної війни в Україні британські технології досі знаходять свій шлях до російської армії, часто опосередковано через іноземні треті сторони.

Новини

США запровадили нові санкції проти російських терористів: хто потрапив до “чорного списку”

США 1 травня запровадили нові санкції проти низки російських фізичних та юридичних осіб. До...

Зеленський назвав кількість безпекових угод, які готує Україна: подробиці

Україна зараз готує підписання безпекових угод ще з сімома державами. Серед них також Сполучені...

Зеленський звільнив начальника департаменту кібербезпеки, який потрапив у скандал

Президент України Володимир Зеленський 1 травня звільнив начальника департаменту кібербезпеки СБУ Іллю Вітюка. Вітюк...

В Європарламенті хочуть позбавити Грузію статусу кандидата в ЄС: подробиці

У Європейському парламенті запропонували позбавити Грузію статусу кандидата на членство у Європейському Союзі через...

Більше новин