На головнуАналітикаІнвестори проти путіна: як військові витрати стали привабливими в Європі

Інвестори проти путіна: як військові витрати стали привабливими в Європі

Крим окупований росією

Інвестори в облігації закликають лідерів Європейського союзу зробити постійну програму облігацій ЄС на трильйон євро. Управляючі фондами прагнуть більшої кількості європейських випусків цінних паперів з рейтингом ААА. Таким чином, військові витрати Європи, що несподівано для росії, стають вигідними великим інвесторам.

Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.

Інвестори зазначають, що ці інструменти дозволять збільшити витрати, які стають все більш важливими для протидії російській агресії, але не навантажуючи боргом окремі країни-члени. Та й для них є своя вигода, оскільки облігації ЄС коштують дорожче за суверенні папери з аналогічним рейтингом.

“Інвестори прагнуть цих облігацій”, – вважає портфельний менеджер Barings Браян Мангвіро, який володіє борговими зобов’язаннями ЄС.

Рішення про створення боргової програми в рамках всього блоку починає серйозно розглядатися в деяких столицях, оскільки європейські чиновники, які відповідають за безпеку, попереджають, що путін може націлитись на їхню територію, якщо здобуде перемогу в Україні, у той час, як дефіцит військових витрат, що триває десятиліттями, залишає континент у стані небезпечної неготовності.

Минулого місяця комісар ЄС з економіки Паоло Джентілоні назвав спільне запозичення “розумним способом” подолання криз. План підтримують країни, чия оборонна промисловість отримає вигоду – наприклад, Франція, – і країни, чия близькість до росії загострює їхнє почуття загрози – наприклад, Естонія, – хоча він стикається з протидією з боку більш консервативних у фінансовому відношенні держав Європи.

Одна з причин, чому інвестори закликають власників облігацій подолати ці сумніви, полягає в тому, що папери з рейтингом ААА високо цінуються – і тим більше після того, як минулого року США були позбавлені свого вищого рейтингу. Додатковий бонус: з причин, які включають тимчасовий характер випуску, існуючі облігації ЄС приносять інвесторам дещо вищу прибутковість, ніж Німеччина з таким самим рейтингом і навіть ніж Франція з нижчим рейтингом.

Ентузіазм покупців облігацій проявляється майже за кожного продажу. Минулого місяця на облігації ЄС обсягом 3 мільярди євро було подано заявок на 81 мільярд євро – коефіцієнт покриття у 27 разів став найвищим за всю історію європейського ринку синдикованого боргу, згідно з даними, проаналізованими Bloomberg. Ще в жовтні 2020 року на перший спільний випуск облігацій ЄС після епохальної угоди з пандемією було зареєстровано портфель заявок на суму 233 млрд євро, що стало найбільшою угодою за всю історію ринку облігацій.

Інвестори знають, що багато залежатиме від того, що відбудеться на українському полі бою найближчими тижнями, і стежать за тим, чи стане просування російських танків до східного кордону ЄС тривожним сигналом.

“На жаль, для того, щоб досягти великого успіху, в Європі завжди потрібна криза”, – сказав Гай Міллер, керівник відділу ринкової стратегії ZurichInsuranceCo.

Раніше цього тижня комісія виділила 1,5 мільярда євро з додаткових коштів бюджету ЄС у вигляді спільних видатків, але це не наблизиться до фінансування поетапних змін, необхідних для вигнання путіна з України, і ще менше, щоб підготуватися до передбачуваного нападу на європейську землю найближчі роки. Комісар ЄС із промисловості Тьєррі Бретон закликав блок розглянути питання про виділення 100 мільярдів євро.

Оборонна програма ЄС, яка фінансується за рахунок боргу, “була б дуже бажаною подією — так би мовити, гамільтоновим моментом”, вважає Каспар Хенсе, старший портфельний менеджер RBCBlueBayAssetManagement, маючи на увазі міністра фінансів, який у 1790 році допоміг перетворити США у федерацію шляхом поєднання боргів різних штатів.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Україну планують приєднати до схеми підтримки оборонної промисловості Європейського Союзу, що допоможе використати досвід країни. Таке рішення пропонує Європейська комісія.

Також повідомлялося, що Велика Британія готова передати Україні усі заморожені російські державні активи в країні. Лондон планує надати ці гроші, як позику під заставу активів з компенсацією надалі за рахунок російських репарацій Україні після війни.

Новини

Вдарили по об’єктах енергетики та лікарні: наслідки російської атаки по Україні

Російські терористи під час масованої ракетної атаки у ніч проти 27 квітня завдали удари...

Нафтозавод та аеродром: у Краснодарському краї РФ вночі гриміли вибухи (відео)

Вночі 27 квітня українські безпілотники атакували Краснодарський край в Росії. Внаслідок численних прильотів були...

Понад 30 ракет різного типу: росія масово атакувала Україну

У ніч на 27 квітня російські терористичні війська атакували Україну 34 ракетами. Для комбінованого...

Тиск на кримських татар продовжується: окупанти продовжили незаконне затримання активістів

Адвокат Еміль Курбедінов заявив, що фігурантам справи "другої джанкойської групи" - Енверу Халілаєву, Наріману...

Більше новин