На головнуНовиниЗа кордономХАМАС атакував Ізраїль: Тель-Авів оголосив надзвичайну ситуацію та масовий призов резервістів

ХАМАС атакував Ізраїль: Тель-Авів оголосив надзвичайну ситуацію та масовий призов резервістів

Крим окупований росією

З ранку 7 жовтня бойовики Сектору Гази ХАМАС раптово атакували Ізраїль, завдав масованих ракетних обстрілів. Тель-Авів заявив про «готовність до війни»: був введений надзвичайний стан на півдні та центрі країни, оголошено масовий призов резервістів. Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу наголосив, що Ізраїль знаходиться у стані війни.

Що відбувається на території Ізраїлю у матеріалі «Флот 2017».

Близько о 06:30 в суботу 7 жовтня Сектор Гази здійснив масований ракетний обстріл по території Ізраїлю. Тривоги пролунали по всьому округу Гуш Дан, у Кфар-Сабі, Реховоті, Беер-Шеві, Ашдоді, Ашкелоні, Явні та інших містах. Сирену включила Служба Тилу й у Хайфі. Їх було чутно навіть у Тель-Авів.

За даними медиків, внаслідок ракетного обстрілу із сектора Газа щонайменше 16 ізраїльтян було поранено, двоє перебувають у критичному стані, одна жінка загинула.

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила про «стан бойової готовності» після проникнення бойовиків із сектора Газа до прикордонних районів на тлі масованого ракетного обстрілу з боку анклаву. Та розпочала удари по території сектору Газа.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант оголосив масове збирання резервістів та розпорядився запровадити «особливий стан у сфері безпеки» у центральній частині Ізраїлю та на півдні країни.

««ХАМАС» припустився серйозної помилки цього ранку і почав війну проти Держави Ізраїль. Підрозділи Армії оборони Ізраїлю повсюдно ведуть бої з противником», – заявив міністр за підсумками наради щодо оцінки ситуації з керівництвом силових відомств.

ЦАХАЛ повідомив про проникнення на територію Ізраїлю груп бойовиків із сектору Газа.

За словами очевидців, йдеться про десятки озброєних людей, які пересувалися на автомобілях. У деяких населених пунктах точилися вуличні бої. Пізніше кілька груп нападників повернулися до анклаву.

Приблизна мапа, куди встигли вдертися бойовики Хамасу. Наразі бої точаться у 7 містах.

ХАМАС оголосив про початок операції «Повінь Аль-Акса»

Командувач військовим крилом палестинської організації ісламізму ХАМАС Мухаммед ад-Дейф назвав удари «днем великої революції».

«Ми оголошуємо про початок операції «Повінь Аль-Акса» і повідомляємо, що перший удар по позиціях та укріпленнях противника перевищив 5 тис. ракет і снарядів. Віднині координація заходів безпеки з окупантами припиняється. Наш народ знову йде до революції та повертається до проєкту створення держави. Кожен, хто має гвинтівку, сьогодні має її вийняти, бо час настав», – йдеться на сайті військового крила.

Відомо, що палестинські угруповання на Західному березі річки Йордан оголосили стан загальної бойової готовності та закликали до негайного нападу з усіх точок.

Заступник голови політбюро руху Салех аль-Арурі закликав арабські та ісламські країни приєднатися до операції «Повінь Аль-Акса».

Відповідь Ізраіля

Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль після ранкової атаки ХАМАСу перебуває у стані війни.

«Ми перебуваємо в стані війни. Це не операція, не ескалація — це війна. І ми переможемо. ХАМАС заплатить за цю війну безпрецедентну ціну. Я розпорядився зачистити прикордонні населені пункти від терористів й провести мобілізацію резервістів», – наголосив Нетаньягу.

У пресслужбі ЦАХАЛ підтвердили початок спецоперації «Залізні мечі».

«Ми розпочали операцію «Залізні мечі», всі етапи нашої операції відкриті», – заявили у ЦАХАЛ.

Як відзначають Збройні сили Ізраїлю, вони направили спеціальні підрозділи разом зі старшими командирами на південь країни. Територія операції буде розділена на центри, кожен з яких буде очолювати командир.

«За потреби ми набиратимемо десятки тисяч резервістів», – додала пресслужба.

Ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим, Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай. У 1979 році, після підписання єгипетсько-ізраїльського мирного договору, Ізраїль почав поступово повертати півострів Єгипту, а весною 1982 року Ізраїль повністю пішов із Синаю.

Ізраїль покинув й територію Сектора Гази, втім ООН все ще розглядає шматок землі як частину окупованої території. 15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Тель-Авів почав евакуацію єврейських поселенців й військ з району. Вже до 22 серпня Сектор Гази покинули усі єврейські поселенці, а 12 вересня – був виведений останній ізраїльський солдат.

Наразі напруженість між Ізраїлем та палестинцями, які проживають у Східному Єрусалимі, Газі та на Західному березі, залишається дуже високою.

Нагадаємо, що напередодні за європейським календарем були 50-ті роковини Війни Судного дня (Жовтневої війни), коли Ізраїль також несподівано зазнав атаки з боку Єгипту та Сирії.

Раніше «Флот 2017» повідомляв, що у липні 2023 року в місті Дженін на західному березі річки Йордан відбулися масштабні зіткнення між ізраїльськими військовими силами та палестинськими збройними угрупованнями.

Новини

США запровадили нові санкції проти російських терористів: хто потрапив до “чорного списку”

США 1 травня запровадили нові санкції проти низки російських фізичних та юридичних осіб. До...

Зеленський назвав кількість безпекових угод, які готує Україна: подробиці

Україна зараз готує підписання безпекових угод ще з сімома державами. Серед них також Сполучені...

Зеленський звільнив начальника департаменту кібербезпеки, який потрапив у скандал

Президент України Володимир Зеленський 1 травня звільнив начальника департаменту кібербезпеки СБУ Іллю Вітюка. Вітюк...

В Європарламенті хочуть позбавити Грузію статусу кандидата в ЄС: подробиці

У Європейському парламенті запропонували позбавити Грузію статусу кандидата на членство у Європейському Союзі через...

Більше новин