На головнуНовиниСуспільствоМобілізація в Україні: скільки засуджених можуть призвати в ЗСУ

Мобілізація в Україні: скільки засуджених можуть призвати в ЗСУ

Крим окупований росією

Новий закон про мобілізацію передбачає кілька механізмів, згідно з якими окрему категорію засуджених можуть мобілізувати до Збройних сил України. Загалом у межах цих механізмів вступити до лав Сил оборони можуть не більш ніж 10 тисяч ув’язнених.

Про це в інтерв’ю Radio NV розповів секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко. За його словами, якщо людина засуджена, то її можуть мобілізувати через амністію. А якщо людина перебуває в СІЗО, то їй можуть змінити запобіжний захід на особисте зобов’язання піти на передову захищати Україну.

Нардеп розповів, що на початку повномасштабного вторгнення росії держава вже звільняла ув’язнених і вони брали участь у бойових діях на фронті.

“Механізми вже напрацьовані. Тепер потрібно буде зрозуміти. Йдеться про окремі підрозділи, і я з цим згоден. Як саме воно відбуватиметься, це питання вже до виконавчої влади, як ці підрозділи формуватимуть, хто в них буде командиром і які завдання вони будуть виконувати. Таке право є, далі завдання його відпрацювати. Це складне питання”, – зазначив Костенко.

За словами народного депутата, мобілізувати до ЗСУ велику кількість засуджених, як це відбувається в країні-агресорі росії, в Україні не вийде.

“Я скажу одразу, щоб ми не сподівалися, що у нас, як у росії, будуть сотні тисяч солдатів, які будуть звільнені. У нас не так багато. Коли я дослідив це питання, мені говорили, що ми можемо сподіватися до 10 тисяч військовослужбовців. За наших потреб у мобілізації це нічого”, – сказав він.

Нагадаємо, що закон про мобілізацію №10449 передбачає, що особи, засуджені та звільнені від відбування покарання з випробувальним терміном, можуть бути призвані за бажанням на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.

Однак це правило не застосовуватиметься до осіб, засуджених за скоєння злочинів проти національної безпеки України.

Водночас про залучення до служби у ЗСУ засуджених було розроблено окремий законопроєкт № 11079-1. Цей документ Верховна Рада ухвалила в першому читанні 10 квітня.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, які ключові зміни передбачені законом. Також ми писали, що парламент прийняв за основу законопроєкт, який дозволятиме мобілізацію засуджених осіб.

Новини

В Раді Європи готують проєкт угоди щодо трибуналу над Росією: подробиці

Рада Європи 30 квітня зробила важливий крок для підготовки спецтрибуналу над російським терористичним режимом....

Дамо, скільки зможемо: Остін прокоментував постачання ATACMS Україні

США нададуть Україні стільки зброї, скільки зможуть. Це також стосується тактичних ракет ATACMS, які...

ЗМІ: через українські атаки по НПЗ в Росії закінчилися запаси бензину

Українські удари по російським нафтопереробним заводам призвели до ефекту, який здається несподіваним – у...

Ісландія зобов’язалася підтримувати Україну до 2028 року: деталі

Ісландський парламент 29 квітня підтримав резолюцію про довгострокову підтримку України на період до 2028...

Більше новин