На головнуНовиниЕкономікаМорський коридор в дії: Україна збільшила експорт до максимуму з початку війни

Морський коридор в дії: Україна збільшила експорт до максимуму з початку війни

Крим окупований росією

Через порти Великої Одеси у лютому 2024 року пройшло 8 млн тонн експортних вантажів. Причому, 5,2 млн тонн – це аграрна продукція. На сьогодні це рекордні показники експорту з початку повномасштабного вторгнення.

Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

“Вантажообіг портів Великої Одеси в найкоротшому місяці року склав 8 млн тонн, з яких 5,2 – продукція українських аграріїв. Це рекордні показники експорту не лише українським коридором, а і за часів повномасштабного вторгнення”, – йдеться у повідомлені.

Україна, як зазначає Мінінфраструктури, поступово наближається до довоєнних показників експорту через ці порти.

“Сьогодні понад 90% всього агроекспорту йде через порти Великої Одеси та Дунайські порти”, – підкреслили в пресслужбі.

У відомстві звернули увагу, що Україна залишається одним з ключових гарантів продовольчої безпеки, зокрема що стосується експорту зернових до країн Африки та Азії.

З початку роботи Українського коридору 42 країни отримали майже 28 млн тонн вантажів, з яких 19 млн тонн – це зернові та олійні.

Наразі 113 суден очікують на підхід до портів Одеса, Чорноморськ та Південний. Вони мають експортувати майже 3 млн тонн вантажів.

Нагадаємо, у середині липня росія вийшла із “зернової угоди”, яка дозволяла експортувати українське зерно Чорним морем. Вранці 16 липня 2023 року одеський порт залишило останнє судно, завантажене українською агропромисловою продукцією у рамках зернової ініціативи.

Потім російські терористи заявили, що з 20 липня будуть знищувати всі цивільні кораблі, які йтимуть у бік портів України. У цій ситуації Україна відповіла дзеркально та оголосила про військову загрозу судноплавству в Чорному морі, в акваторії російських портів. Попередження стосувалося морських портів Анапа, Новоросійськ, Геленджик, Туапсе, Сочі, Тамань.

Україна також заявила, що продовжить вивозити зерно Чорним морем, попри російські загрози, вихід росії з зернової угоди та теракти проти портової інфраструктури. Для торгових суден, які прямували до чорноморських портів України або з них, було оголошено тимчасові коридори.

Вже 16 серпня з порту Одеса тимчасовим коридором вийшов у море контейнеровоз Joseph Schulte. Це перший вихід цивільного судна після розриву “зернової угоди”.

Як вже писав “Флот 2017“, на початок грудня 2023 року українським тимчасовим коридором безпеки у Чорному морі пройшли 200 цивільних суден, які вивезли сім мільйонів тонн вантажів з України. Майже 5 млн тонн з них – це продукція українських аграріїв.

Також повідомлялося, на кінець січня 2024 року українським морським коридором експортовано було 18 млн тонн вантажів до 32 країн світу. Дві третини з них становила агропродукція.

Новини

Росія нарощує сили у Запорізькій області: чи є загроза ворожого наступу

Російські терористи зараз активно поповнюють особовий склад підрозділів, які розташовані на окупованій території Запорізької...

В Генштабі підтвердили удар по порту “Кавказ”: уражено пором російських окупантів

Сили оборони України вранці 23 липня завдали удару по російському порту "Кавказ", що розташований...

СБУ затримала поплічника скандально відомого Стахіва: перешкоджав мобілізації до ЗСУ

Служба безпеки України 23 липня затримала відомого провокатора та пропагандиста, поплічника скандально відомого Остапа...

Росія ігнорує запити Туреччини щодо українських військовополонених: що відомо

Російські терористи ігнорують запити офісу головного омбудсмена Туреччини щодо українських військовополонених, який омбудсмен хоче...

Більше новин