На головнуНовиниNewsweek: російський режим планує анексувати Азовське море

Newsweek: російський режим планує анексувати Азовське море

Крим окупований росією

Російські терористи планують анексувати Азовське море попри те, що воно є спільними внутрішніми водами України та росії. Законопроєкт про визнання Азовського моря “внутрішньоросійською водоймою” держдума рф планує схвалити до кінця 2023 року.

Про це пише видання Newsweek.

Експерти відзначають, що на такий крок терористи можуть піти, щоб змусити таким чином визнати окупацію ними Криму, Донецької, Запорізькою та Херсонської областей.

20 років тому, у 2003 році, Україна та рф підписали та ратифікували договір, у якому Азовське море визнавалося історично внутрішньою водоймою для обох країн. У лютому 2022 року договір денонсувала Верховна Рада України, заявивши про порушення його Москвою. У червні 2022 року документ денонсував російський диктатор, ватажок російських терористів володимир путін, заявивши, що Україна нібито втратила статус прибережної держави Азовського моря – після того, як терористи окупували окремі території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

Як повідомляв «Флот 2017», в середині жовтня чорноморський флот росії знову атакували експериментальні морські дрони. Атаку на патрульний корабель «Павел Державин» та можливо ракетоносій типу «Буян-М» в акваторії Севастополя провели у співпраці СБУ та ВМС ЗСУ.

Також повідомлялося, що Україна атакує кораблі чф рф експериментальним відчизняним озброєнням. За останні місяці російські кораблі в Севастополі все частіше опинялися під ударами українських ракет та морських дронів. Це змусило російське командування перекинути частину кораблів в Азовське море або на базу в Новоросійськ, що ускладнює росіянам логістику. 

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин