На головнуНовиниПорушує цінову стелю: росія почала дорожче продавати власну нафту

Порушує цінову стелю: росія почала дорожче продавати власну нафту

Крим окупований росією

Російські терористи почали активно та відкрито порушувати цінову стелю на нафту, яку встановили країни “Великої сімки”. Рф продає свій флагманський сорт нафти Urals за ціною у 75 доларів за барель – це на чверть дорожче за вищий показник цінової стелі, яка становить 60 доларів США за барель.

Про це повідомляє Bloomberg.

Нафту терористи відвантажують з портів Балтійського та Чорного морів, які ще працюють. Офіційні особи США повідомили про зростання цін та пояснили його “ширшою геополітичною динамікою”.

Будь-яка компанія, яка бере участь у транспортуванні російської нафти, повинна отримати документ, який підтверджує вартість нафти у розмірі не більше 60 доларів за барель. В США вважають, що обмеження діють, зменшуючи доходи кремля від продажу нафти – наприклад, рф змушена використовувати “тіньовий флот” для транспортування.

“США планують продовжувати застосовувати обмеження, запроваджуючи санкції щодо суден, які працюють у “тіньовому флоті”, але не робитимуть цього у відповідь на будь-які конкретні рухи ринку”, – сказало виданню джерело з американського уряду.

У Єврокомісії сказали, що усвідомлюють ризик обходу цінової стелі. На відміну від США, там готові діяти – розробляються кроки, які позбавлять росії доходів. Також ЄС контролює та переглядає чинні заходи щодо забезпечення дотримання обмеження і запобігання його порушення або обходу – на це був спрямований останній пакет санкцій.

Як вже писав “Флот 2017”, російська влада наказала компаніям скоротити видобуток нафти у другому кварталі до дев’яти мільйонів барелів на день до кінця червня.

Індія, схоже за все, втратила страх перед санкціями та відновила придбання російської нафти. Три танкери, завантажені нафтою “Сокіл”, були помічені на якорі біля індійських портів. Це означає, що Індія зробила вибір на користь придбання нафти з рф.

Через санкції росія зіткнулася с фінансовою проблемою. Нафтові компанії не можуть своєчасно отримати оплату за поставлену сиру нафту та паливо. Причина затримок в тому, що банки в Китаї, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) стають обережнішими щодо вторинних санкцій США.

Новини

Постійні обстріли: на Сумщині ввели нові обмеження

Сумська ОВА та Оперативно-тактичне угруповання "Сіверськ" запровадили в області нові обмеження особливого режиму через...

Вже вдома: троє дітей повернулися на підконтрольну Україні територію

Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив про повернення на підконтрольну Україні територію трьох дітей:...

Найманці з Непалу відмовляються воювати за Путіна: дезертирство стає масовим – ГУР

Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України повідомляє про масове дезертирство найманців з Непалу,...

Російський Ростов-на-Дону скаржиться на вибухи: що відомо

В російському Ростові-на-Дону 1 травня місцеві мешканці скаржаться на постійні вибухи. При цьому офіційної...

Більше новин