На головнуНовиниРозвідка Британії: російські терористи активно готуються до прибуття F-16 в Україну

Розвідка Британії: російські терористи активно готуються до прибуття F-16 в Україну

Крим окупований росією

Росія перелякана тим, що Україна отримає західні винищувачі, тому активно готується до цього. Так, терористи прискорили інтеграцію свої дорогоцінних літаків ДРЛО А-50 і зенітно-ракетних комплексів С-400; вони готові поставити ці літаки під удар.

Про це повідомляє Міноборони Британії із посиланням на дані розвідки.

Вказується, що росія, скоріше за все, вперше почала використовувати літак раннього попередження та керування повітряним рухом А-50 для того, щоб визначати цілі в небі над Україною для ЗРК С-400. А-50 може використовувати радар для виявлення літаків та інших повітряних об’єктів на великій відстані. Ймовірно, росія налякана перспективою України отримати західні літаки та прискорює впровадження заходів протидії.

Щобільше, росія може піти на великий ризик і розмістити літак А-50 ближче до лінії фронту для більшої ефективності – хоча втрата кожного такого літака для росіян стане дуже болючою.

Нагадаємо, в конці серпня 2023 року глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що Бухарест та Амстердам підписали листа про наміри створити базу для тренування пілотів F-16 в одному з навчальних центрів на території Румунії. Ця ініціатива стане внеском країн у зміцнення протиповітряної оборони України.

Як вже повідомляв «Флот 2017», нідерландські винищувачі F-16, на яких будуть навчатися українські пілоти, частково вже знаходяться у Румунії. Усі літаки, які ще не перевезено туди, довезуть до кінця 2023 року.

Також повідомлялося, що ЗСУ можуть отримати перші західні літаки F-16 вже навесні 2024 року.

Новини

Другий день Глобального саміту миру: комюніке підписали 80 країн і чотири організації

Спільне комюніке Саміту миру підписали 80 країн та чотири міжнародні організації, такі дані показали...

F-16 від Данії найближчим часом надійдуть в Україну – Зеленський

Під час Глобального саміту миру Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен. Про...

Норвегія передає Україні близько $74 мільйони на ремонт енергетики

Норвегія виділила Україні фінансову допомогу на ремонт енергетики, яка була пошкоджена внаслідок російських атак. Про...

“Мазепа” в морі: як Туреччина будує корвети для України

Нещодавно, в море на заводські ходові випробування вийшов корвет F 211 «Гетьман Іван Мазепа» проєкту MILGEM...

Більше новин