На головнуСанкції проти росіїСанкції вбивають авіацію рф: ГУР здобуло пакет закритих службових документів

Санкції вбивають авіацію рф: ГУР здобуло пакет закритих службових документів

Крим окупований росією

Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України провело спецоперацію у кіберпросторі, в результаті якої було отримано великий обсяг закритих службових документів “росавіаціі”, структурного підрозділу міністерства транспорту рф. Аналіз документів підтвердив той факт, що західні санкції привели російську цивільну авіацію до стану колапсу.

Про це повідомляє пресслужба ГУР у Telegram.

“Серед отриманих внаслідок зламу та проникнення у ворожі інформаційні системи даних ― перелік щодобових звітів «росавіації» у масштабах всієї рф за понад півторарічний період”, – йдеться у повідомлені ГУР.

Зазначається, що аналіз документів показує, що сфера цивільної авіації росії перебуває на межі колапсу.

Воєнна розвідка оприлюднила у Telegram декілька документальних фактів:

1. Упродовж січня 2023 року в цивільній авіації росії було зафіксовано 185 авіапригод. Близько третини кваліфіковано як інциденти різного рівня небезпеки. Лідером тут став російський ближньомагістральний літак “сухой superjet” ― 34 проблемні випадки.

2. За перших 9 місяців 2023 року на росії задокументували 150 випадків технічних несправностей літаків. За аналогічний період 2022 року зафіксовано 50 таких інцидентів. Отже, зростання небезпеки польотів в росії зросло втричі.

3. Найбільш проблемними місцями російської авіації залишаються двигуни та шасі, а також інші важливі елементи: гідросистеми, закрилки та програмне забезпечення.

4. Держава-агресор росія має серйозні труднощі з обслуговуванням бортів із великим нальотом. Через брак потужностей та спеціалістів у москві намагаються переорієнтувати обслуговування літаків на Іран, де відповідні роботи здійснюють «кустарно» ― без відповідної сертифікації.

5. Станом на березень 2022 року, росіяни мали близько 820 цивільних бортів іноземного виробництва. І якщо на той час лише до 10% із них пройшли через несертифікований ремонт із застосуванням  неавтентичних запчастин, то нині через такий «сервіс» прогнали вже майже 70% авіапарку.

6. Гострий дефіцит запчастин призвів до так званого «авіаканібалізму» на росії, коли одні літаки розбирають для ремонту інших.  Згідно з оцінкою наявних даних до середини 2023 року в рф пустили на «донорство» понад 35% повітряних суден.

7. Більшість радянських літаків Ан-2, станом на зараз, не можуть відірватись від землі, оскільки двигуни до них вироблялись у Польщі, але через санкції їхнє постачання припинене.

8. Лише впродовж січня 2023 року серед 220  суден “Airbus”, що є в росії, зафіксовано 19 різних відмов. Зокрема, у в 9-ти літаках, які використовує «аерофлот», зафіксовано 17 випадків задимлення.

9. З 230 літаків “Boeing”, які використовуються в росії, зафіксовано 33 технічні відмови тих чи інших систем літака.

10. Не витримав умов російської експлуатації кожен сьомий бразильський “Embraer”, а їх в рф налічується 21.

В ГУР звернули увагу, що у вересні 2022 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) позначила росію червоним кольором, разом з Ліберією та Бутаном, що свідчить про вкрай високий ризик для безпеки польотів.

“Аналіз характеру авіаційних інцидентів з отриманих документів вказує, що низка відмов, особливо пов’язаних з двигунами, шасі і механізацією крил, має системний характер. Тенденція свідчить ― сфера цивільної авіації на росії перебуває у зоні серйозної турбулентності з високим ризиком зірватись у круте піке”, – додали у ГУР.

Сьогоднішня ситуація у цивільній авіації рф – це прямий наслідок санкцій, зокрема:

● заборона на постачання повітряних суден і запчастин до них;

● повна відмова в технічному обслуговуванні і наданні послуг;

● відмова в оновленні програмного забезпечення;

● затримання російських повітряних суден за кордоном;

● обмеження доступу до метеорологічної інформації для аеронавігації.

“Нині москва, наражаючи на смертельну небезпеку своє населення, намагається всіма способами приховати нескінченну купу проблем з цивільною авіацією”, – підкреслили в розвідці.

Раніше, у вересні 2023 року літак російської авіакомпанії “Уральські авіалінії”, що виконував рейс Сочі-Омськ, здійснив аварійну посадку на полі в Новосибірській області. В соцмережах висунули версію – вийшла з ладу гідросистема.

Нагадаємо, “Флот 2017” писав, що у росії через санкції виникли труднощі з плановим техобслуговуванням літаків Airbus A320/A321neo. Проблеми виникли з ремонтом американських двигунів P&W останнього покоління.

Також повідомлялося, що в росії великі дилерські центри та станції техобслуговування зіткнулися з блокуваннями транспортних засобів, ввезених до рф. Іноземні автоконцерни після виходу з росії через війну в Україні та санкції стали відключати обладнання для діагностики та перестали підтримувати програмне забезпечення.

Новини

Війна технологій: в Україні випробували перший у світі дрон-гранатомет – фото, відео

Українські військові провели успішні польові випробування дрона-гранотомета. Нове озброєння розширює можливості для Сил оборони,...

Понад 10 артсистем та 90 окупантів: Росія продовжує зазнавати втрат на півдні

На південному напрямку Сили оборони продовжують завдавати вогневого ураження по місцях дислокації ворога. Так,...

Пожежа у Підмосков’ї: вогонь захопив коксогазовий завод

У п'ятницю вдень, 13 вересня, у Московській області у місті Видне спалахнула пожежа на...

Підпалювали військові авто: в Одеській області затримано чотирьох поплічників РФ

Співробітники Служби безпеки затримали чотирьох поплічників російських спецслужб, які на "замовлення" противника вчиняли підпали...

Більше новин