На головнуАналітикаThe Wall Street Journal: Макрон хоче змусити Захід обрати жорсткий підхід до...

The Wall Street Journal: Макрон хоче змусити Захід обрати жорсткий підхід до путіна

Крим окупований росією

Французський президент Емануель Макрон намагається змусити Захід змінити підхід до російського диктатора володимира путіна на більш жорсткий. Макрон значно змінив свою думку, оскільки колись він виступав за діалог з путіним, але тепер він хоче змусити НАТО розглянути варіанти навіть прямої військової підтримки України.

Про це пише The Wall Street Journal.

Видання зазначає, що агресія Макрона дуже непокоїть НАТО. Ще у лютому Макрон провів конфіденційні розмови з президентом США Джо Байденом і канцлером Німеччини Олафом Шольцем. Він хотів закласти основу для зміни політики Альянсу і це був радикальний відхід від позицій Байдена та Шольца – всіляке уникнення дій, які могли б спровокувати росію до ескалації війни.

Макрон, навпаки, заявляв, що потрібно припинити визначати “червоні лінії” та зробити політику Альянса такою ж непередбачуваною, як російська. Байден та Шольц були нажахані та не підтримали його, тому за підсумками паризького саміту Макрон зробив заяву про ймовірність розміщення військ країн НАТО в Україні самостійно – що приголомшило союзників.

“Непокора Макрона закріпила його метаморфозу з одного з перших голубів миру війни в її провідного яструба. Президент Франції був прихильником діалогу з володимиром путіним на початку конфлікту, попереджаючи, що союзники “не повинні принижувати росію”. Однак за останній рік Макрон почав розсовувати межі того, як далеко Захід готовий зайти в протистоянні з Москвою. Він був одним із перших прихильників вступу України до НАТО, а також до Європейського Союзу. Він також був у центрі шквалу дипломатії, спрямованої на посилення військової допомоги Україні, приєднавшись до Великої Британії у відправленні потужних крилатих ракет до Києва”, – зазначає видання.

Макрон зараз сприймає війну в Україні, як перевірку здатності Європи вижити у світі, де гарантії безпеки США мало чого вартують.

“Французький лідер уже давно занепокоєний тим, що європейські країни ризикують перетворитися на простих васалів наддержав, таких як США і Китай, якщо континент не буде нарощувати свій військовий потенціал… Й зараз Макрон звертає увагу на те, що турбує багатьох європейських чиновників у приватному порядку: десятиліття трансатлантичних зв’язків у сфері безпеки перебувають під загрозою руйнування”, – сказав.

Останніми тижнями Макрон почав використовувати похмуру та войовничу риторику, яка повинна підготувати французське суспільство до можливості війни проти росії. Це розсварило його із західноєвропейськими союзниками.

“Вашингтон, Берлін і багато інших столиць Західної Європи одразу ж заявили, що не бажають відправляти війська в Україну після заяв Макрона в лютому. “Червоні лінії”, які Макрон прагнув огорнути двозначністю, у підсумку були повністю оголені… Перспектива присутності західних військ в Україні підняла гостре питання про те, як союзники мають реагувати, якщо хтось із них загине внаслідок російського удару. За словами американського чиновника, адміністрація Байдена була занепокоєна тим, що Росія може атакувати французькі війська, які можуть бути відправлені до України, адже це може призвести до втягнення в конфлікт Франції та, можливо, інших західних країн. Макрон, однак, сказав союзникам, що необхідності втягувати НАТО або США не буде”, – пише видання.

Проте, після критики з боку західноєвропейських країн Макрон зрозумів, що його ідею підтримують країни Східної Європи – в першу чергу, колишній соціалістичний табір. На відміну від Байдена та інших шольців лідери Польщі, Чехії та деяких інших країн, які межують з Україною та росією, розуміють усі ризики.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Макрон назвав умову відправлення військ в Україну.

Прем’єр-міністр Франції Габріель Атталь пояснив детальніше слова Еммануеля Макрона щодо можливості в майбутньому відправити французькі військові сили на війну в Україну.

Франція почала створювати власний альянс країн, які готові у разі необхідності відправити війська в Україну. Мова не йде про бойове застосування, але про захист міст та розмінування.

Новини

Бої за Часів Яр: щоб зупинити ворога, ЗСУ знищили міст через канал

Іван Тимочко, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ, військовослужбовець ЗСУ, зазначив, що противник зараз...

Морські дрони с “сюрпризом”: деталі атаки на російський катер в Криму

Україна атакувала російський швидкісний катер в бухті Вузька у Чорноморському районі окупованого Криму морськими...

Треба більше снарядів: власне виробництво не покриє потребу ЗСУ в боєприпасах

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, заявив, що через величезні потреби Збройних...

Готували масовані авіаудари напередодні Великодня: затримано ворожих агентів

Співробітники Служби безпеки затримали агентурну групу ФСБ рф. Агенти готували масовані авіаобстріли напередодні Великодня...

Більше новин