На головнуАналітикаThe Washington Post: США готують довгостроковий план підтримки України, але до нього...

The Washington Post: США готують довгостроковий план підтримки України, але до нього багато запитань

Крим окупований росією

Сполучені Штати працюють над проєктом довгострокової підтримки України, яка має низку нюансів. Зокрема програма зменшить акцент на деокупації територій та зосередиться на допомозі відбити нові російські наступи – посилюючи Збройні сили та економіку України.

Про це повідомляє американське видання The Washington Post.

Видання зазначає що плани США у порівнянні з 2023 роком різко змінилися. Тепер Вашингтон планує зробити так, щоб до кінця 2024 року Україна утримала існуючі позиції, але при цьому значно посилилися.

Плани США – частина багатосторонньої підтримки з боку трьох десятків західних країн, які надають Україні військову та фінансову допомогу. Кожна сторона готує документ, у якому викладені її конкретні зобов’язання на наступні 10 років. Наприклад, вже підписана угода України та Британії, аналогічні документи готують Франція та Німеччина.

“Цієї весни адміністрація сподівається оприлюднити свої власні 10-річні зобов’язання, над якими зараз працює Державний департамент з благословення Білого дому – за умови, що запит президента Байдена на додаткове фінансування України в розмірі 61 мільярд доларів буде схвалений непоступливим Конгресом”, – зазначає видання.

Чиновники адміністрації президента США Джозефа Байдена розповіли виданню, які положення може містити 10-річний план:

  • підтримка короткострокових військових операцій Збройних сил України;
  • розбудова ЗСУ, які будуть здатні стримувати російську агресію;
  • конкретні обіцянки та програми, які допоможуть захистити, відновити та розширити промислову та експортну базу України;
  • обіцянки, які сприятимуть проведенню політичних реформ, необхідних для повної інтеграції в західні інституції.

Допомога повинна не припинятися, навіть якщо президентом США стане Дональд Трамп. Причому стратегія не буде побудована тільки на обороні. Планується, що Україна буде оборонятися на землі, зато бити по тилах російських терористів. Зокрема, це охоплює:

  • ракетні удари на великі відстані;
  • терор російського флоту для захисту морського транзиту з українських портів;
  • винищення російських сил у Криму за допомогою ракетних ударів і диверсійних спецоперацій.

Як уже повідомляв “Флот 2017“, в Державному департаменті США заявили, що Україна у 2024 році буде реалізовувати наступальну стратегію з опорою на те, що було досягнуто у 2023 році. Збройні сили забезпечили за рік доступ України до Чорного моря та дестабілізували можливості рф використовувати у війні тимчасово окупований Крим.

Також ми писали, що у США готують угоду щодо кордону та імміграції, яка дозволить розблокувати допомогу Україні. Але Демократична партія США різко відхилила вимоги спікера Палати представників Конгресу США Майка Джонсона щодо зміцнення кордону Сполучених Штатів з Мексикою в обмін на надання допомоги Україні. Тому питання грошей для України знову сильно забуксувало. При цьому проєкт тимчасового фінансування не передбачає допомоги для України.

Сенат США дійшов згоди щодо угоди про посилення захисту кордонів. Вона надасть уряду додаткові повноваження, оприлюднити її планують вже наступного тижня. Теоретично, саме ця угода відкриє шлях до надання військової допомоги Україні.

Новини

Мобілізація та воєнний стан: Верховна Рада продовжила терміни

У середу, 8 травня, Верховна Рада проголосувала за продовження дії воєнного стану та загальної...

Введення військ в Україну: чи поставить НАТО крапку в цьому питанні

На липневому саміті НАТО у Вашингтоні країни-члени планують перенести координацію допомоги Україні у форматі...

Наводив ракети на Кривий Ріг: затримано російського інформатора

В Дніпропетровській області контррозвідка Служби безпеки затримала ворожого інформатора, котрий працював на кремлівського "воєнкора"...

Потужний удар по енергетиці: в Україні можливі відключення світла

Сьогодні, 8 травня, окупанти влучили в об’єкти енергетичної інфраструктури у шести областях. Тому у...

Більше новин