На головнуНовиниУ російський колонії захворів кримський політв'язень Абдуллаєв

У російський колонії захворів кримський політв’язень Абдуллаєв

Крим окупований росією

Від учора стан здоров’я кримського політв’язня Узеїра Абдулаєва, який знаходиться у російській колонії ВК-16 в Салаваті (Башкортостан), погіршився – у нього з’явилися ознаки ГРВІ. Також кримчанин повідомив, що у колонії ще багато хворих в’язнів.

Таку інформацію у коментарі виданню “Укрінформ” повідомила дружина Абдулаєва.

«Сьогодні зателефонував Узеїр і сказав, що його викликали до начальства. Повідомили, що надійшов черговий мій запит щодо стану його здоров’я та умов тримання. За словами чоловіка, у нього з учорашнього дня з’явилися ознаки ГРВІ», – повідомила вона.

Слід зазначити, що раніше Міністерство закордонних справ України скерувало до колонії офіційний запит щодо стану здоров’я Абдуллаєва.

Як відомо, у жовтні 2016 року п’ятеро кримських татар, які мешкають в Сімферополі і його передмістях, були затримані співробітниками ФСБ за сфабрикованою справою так званої «1-ї сімферопольської групи Хізб ут-Тахрір».

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Рустема Ісмаїлова до 14 років ув’язнення, Айдера Саледінова і Еміля Джемаденова – до 12 років. Ще двоє фігурантів – брати Теймур та Узеїр Абдуллаєві були засуджені до 17 і 13 років відповідно.

Верховний суд РФ після апеляції зменшив всім строк ув’язнення на пів року. В кінці січня їх етапували в дві колонії Башкортостану в м. Салават – ВК-2 і ВК-16.

ПЦ «Меморіал» визнав всіх фігурантів «1-ї сімферопольської групи Хізб ут-Тахрір» політв’язнями.

Нагадаємо, раніше ми писали проте, що російські військовослужбовці отримали незначні терміни за звіряче побиття кримчанина.

Новини

Обмін полоненими: Україна повернула додому ще 95 військових

17 липня внаслідок обміну військовополоненими Україна повернула 95 своїх військових. Їх обміняли на 95...

Відключень світла поменшає: мережу України підсилили енергоблоком-тисячником

На виконання завдання Міністерства енергетики компанія "Енергоатом" підключила енергоблок-тисячник до енергомережі України після планового ремонту...

Новообраний Європейський парламент підтвердив свою підтримку Україні – резолюція

Новий склад Європейського парламенту під час першого пленарного засідання у Страсбурзі більшістю голосів ухвалив...

Відновлення “Охматдиту”: Німеччина виділила на лікарню 10 млн євро

Міністерка економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце заявила, що Німеччина виділяє Україні 10...

Більше новин