На головнуНовиниПодіїУкраїна на фронті частіше виводить роботів на поле бою - WSJ

Україна на фронті частіше виводить роботів на поле бою – WSJ

Крим окупований росією

Після вторгнення Росії два роки тому Україна зробила революцію у війні, використовуючи безпілотники в повітрі та на морі. Тепер вона хоче зробити те саме з безпілотними наземними транспортними засобами. Водночас, як пише The Wall Street Journal, ця ініціатива стикається з проблемами.

“Наземні дрони зазвичай стикаються з більшими перешкодами, ніж безпілотники в повітрі та воді, не в останню чергу це пов’язано з необхідністю орієнтуватися навколо будівель і по нерівній місцевості. І хоча великі виробники зброї десятиліттями випробовували наземні безпілотники, США та їхні союзники масово їх не розгортали”, – пише видання.

Як зазначає Brave1, українське урядове агентство, яке вивчає пропозиції щодо нової зброї, із понад 1300 пропозицій, надісланих з початку війни, понад 140 стосуються UGV. Brave1 каже, що більше 50 безпілотників було випробувано в умовах, схожих на бойові, і що агентство наразі видало 56 грантів на 41 проект.

Наземні колісні дрони не є чимось новим, зазначає WSJ. Французька армія створила вибухонебезпечні наземні безпілотники ще в 1915 році, а британці та німці розробили їх під час Другої світової війни. Перші спроби були визнані неефективними з огляду на вартість. Відтоді такі роботи зазвичай використовувалися для знешкодження бомб, не набуваючи більшого поширення.

“Земля є більш складним місцем для безпілотників, ніж море та повітря, де у вас значно більше вільного простору”, — сказав Тревор Тейлор, директор мозкового центру Royal United Services Institute. Водночас удосконалення технологій, які забезпечують автономність, зв’язок і датчики для роботів, тепер роблять транспортні засоби більш життєздатними.

Крім того, зазначають українські розробники, вони прагнуть до максимального спрощення конструкції. “Ми беремо будь-які матеріали, навіть мотлох, які є в нашому розпорядженні. Ми не можемо сидіти, чекаючи дорогого обладнання”, – зазначає один із розробників.

Так, один із розроблених українськими військовими безпілотників, призначений для транспортування боєприпасів, скидання мін і вибухів на російських позиціях, коштує лише 35 тисяч гривень, що еквівалентно близько 900 доларів. Двигуни в ньому від транспортера, схожого на Segway, а контролери від транспортних засобів з дистанційним керуванням. 

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Україна готує окупантам нові морські сюрпризи. Також ми писали, що ЗСУ отримали новий ударний безпілотник української розробки.

Новини

У відповідь на “провокації”: Путін дав команду на демонстрацію ядерного “кулака”

Російська армія за дорученням диктатора володимира путіна проведе навчання з тактичною ядерною зброєю. Це...

Понад 1000 “двохсотих” та п’ять танків: нові втрати окупантів

За минулу добу, 5 квітня, Сили оборони України ліквідували 1 040 російських загарбників. Таким...

В США не виключають втручання у війну з РФ: названа умова

Лідер демократів у Палаті представників США Хакім Джеффріс заявив, якщо Україна впаде, то Сполученим...

В окупованому Криму щось трапилося: морський дрон уразив російський катер — відео

В ніч на 6 травня Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України провело успішну операцію...

Більше новин