На головнуНовиниПолітикаВірменія та Азербайджан готові підписати угоду про перемир'я: названо термін

Вірменія та Азербайджан готові підписати угоду про перемир’я: названо термін

Крим окупований росією

Виступаючи 17 жовтня у Європейському парламенті у Страсбурзі, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Вірменія готова підписати мирний договір та врегулювати відносини з Азербайджаном до кінця року.

Пашинян зазначив, що він продовжить мирний порядок денний і що регіону потрібен мир. Він наголосив, що Єреван готовий підписати мирний договір, який відображатиме принципи взаємного визнання суверенітету та територіальної цілісності один одного, а також матиме на увазі відкриття транспортних комунікацій, заснованих на принципах суверенітету країн.

Зокрема, за словами прем’єра, вірменська сторона готова відкрити Мегрінську залізницю, але не як екстериторіальний коридор.

Пашинян також висловив побоювання, що президент Азербайджану Ільхам Алієв може зробити питання так званого коридору приводом для нового нападу на Вірменію та захоплення територій.

У своїй промові вірменський лідер попросив підтримки у європейських парламентаріїв у процесі встановлення миру у регіоні.

Пашинян зазначив, що формальні союзники Вірменії не допомогли у питанні вирішення проблем безпеки Вірменії та вірмен Нагірного Карабаху. Зокрема, прем’єр-міністр Вірменії сказав, що коли 100 тисяч вірмен тікали з Нагірного Карабаху до Вірменії внаслідок нападу Азербайджану, “наші союзники у сфері безпеки не лише не допомогли, а й публічно закликали до зміни влади у Вірменії, до повалення демократичного уряду”.

За словами Пашиняна, аналогічний сценарій – зовнішня агресія, бездіяльність союзників, використання загрози нової війни чи гуманітарної кризи для того, щоб викликати внутрішні потрясіння у Вірменії, поставити під загрозу суверенітет, навіть сформувати маріонетковий уряд, кілька разів був використаний проти Вірменії, але щоразу народ та демократія Вірменії рятували суверенітет та незалежність країни.

Він підкреслив, що Вірменія готова бути ближчою до Європейського союзу: “Настільки, наскільки Євросоюз вважатиме це за можливе”.

У своєму виступі Пашинян оцінив останній напад Азербайджану на Нагірний Карабах 19-20 вересня та його наслідки як етнічне чищення.

Пашинян також зазначив, що на даний момент 1016 громадян Вірменії вважаються зниклими безвісти.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що президент Азербайджану підняв у Карабаху державний прапор.

Також ми писали, що Азербайджан може напасти на Вірменію протягом кількох тижнів.

Новини

В ДПСУ допустили зміну правил виїзду за кордон через закон про мобілізацію: що відомо

Після того, як набуде чинності закон про мобілізацію, Кабінет міністрів України може внести зміни...

Росія обере агресивнішу тактику: в розвідці США зробили сумний прогноз

Російські терористи на фронті в Україні оберуть більш агресивнішу тактику атак на Україну. Вони...

В Європарламенті знову вимагають забрати в Грузії статус кандидата до ЄС

Європейська комісія повинна призупинити статус кандидата на вступ до Європейського Союзу, який має Грузія...

Російські окупанти тестують залізницю на окупованому півдні: запустили перший потяг

Російські терористи запустили перший вантажний потяг по нещодавно збудованому відрізку залізниці з тимчасово окупованого...

Більше новин