На головнуНовиниПолітикаВірменія та Азербайджан готові підписати угоду про перемир'я: названо термін

Вірменія та Азербайджан готові підписати угоду про перемир’я: названо термін

Крим окупований росією

Виступаючи 17 жовтня у Європейському парламенті у Страсбурзі, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Вірменія готова підписати мирний договір та врегулювати відносини з Азербайджаном до кінця року.

Пашинян зазначив, що він продовжить мирний порядок денний і що регіону потрібен мир. Він наголосив, що Єреван готовий підписати мирний договір, який відображатиме принципи взаємного визнання суверенітету та територіальної цілісності один одного, а також матиме на увазі відкриття транспортних комунікацій, заснованих на принципах суверенітету країн.

Зокрема, за словами прем’єра, вірменська сторона готова відкрити Мегрінську залізницю, але не як екстериторіальний коридор.

Пашинян також висловив побоювання, що президент Азербайджану Ільхам Алієв може зробити питання так званого коридору приводом для нового нападу на Вірменію та захоплення територій.

У своїй промові вірменський лідер попросив підтримки у європейських парламентаріїв у процесі встановлення миру у регіоні.

Пашинян зазначив, що формальні союзники Вірменії не допомогли у питанні вирішення проблем безпеки Вірменії та вірмен Нагірного Карабаху. Зокрема, прем’єр-міністр Вірменії сказав, що коли 100 тисяч вірмен тікали з Нагірного Карабаху до Вірменії внаслідок нападу Азербайджану, “наші союзники у сфері безпеки не лише не допомогли, а й публічно закликали до зміни влади у Вірменії, до повалення демократичного уряду”.

За словами Пашиняна, аналогічний сценарій – зовнішня агресія, бездіяльність союзників, використання загрози нової війни чи гуманітарної кризи для того, щоб викликати внутрішні потрясіння у Вірменії, поставити під загрозу суверенітет, навіть сформувати маріонетковий уряд, кілька разів був використаний проти Вірменії, але щоразу народ та демократія Вірменії рятували суверенітет та незалежність країни.

Він підкреслив, що Вірменія готова бути ближчою до Європейського союзу: “Настільки, наскільки Євросоюз вважатиме це за можливе”.

У своєму виступі Пашинян оцінив останній напад Азербайджану на Нагірний Карабах 19-20 вересня та його наслідки як етнічне чищення.

Пашинян також зазначив, що на даний момент 1016 громадян Вірменії вважаються зниклими безвісти.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що президент Азербайджану підняв у Карабаху державний прапор.

Також ми писали, що Азербайджан може напасти на Вірменію протягом кількох тижнів.

Новини

Не тільки Нідерланди: Кулеба дав зрозуміти, що є багато бажаючих купити Patriot для України

Не тільки Нідерланди готові допомогти Україні. Є низка держав, які готові просто зараз придбати...

Україні потрібно надати “летальну підтримку”: Джонсон зробив заяву

Україні критично важливо саме зараз надати "летальну допомогу", щоб вона могла захищатися від російського...

ППО буде: Кулеба заявив про непогані новини після саміту G7

Міністри закордонних справ країн G7 зосереджені зараз на ухваленні рішення про передачу Україні додаткових...

The Economist: Україна розробила супердрони, які долітають до Сибіру та ігнорує вимоги США припинити атаки

Україна інвестувала величезні суми у створення власних безпілотників дальнього радіуса дії. Це дало свої...

Більше новин