На головнуНовиниПодіїВкопуються в землю: де і як окупанти будують фортифікації в Криму та...

Вкопуються в землю: де і як окупанти будують фортифікації в Криму та на Херсонщині

Крим окупований росією

Російські окупанти продовжують будівництво ліній оборони на півдні України. За місяць загарбники збудували понад 100 км інженерно-фортифікаційних споруд на чорноморському узбережжі окупованих Криму та Херсонщини. Нехтуючи історією Криму, загарбники будують укріплення на руїнах стародавніх поселень

Про це повідомляє “Центр журналістських розслідувань”.

Зазначається, що у квітні 2024 року нові укріплення окупантів зафіксовано на значній частині західного узбережжя Кримського півострова і у приморських районах Херсонської області. Ці фортифікації з’явилися протягом лютого-березня 2024 року. 

А загальна довжина виявлених інженерно-фортифікаційних споруд (ІФС) – понад 100 кілометрів.

Берегові укріплення зс рф неподалік с.Миколаївка в Криму.

Лінія берегової оборони починається від селища Миколаївка Сімферопольського району і проходить узбережжям Чорного моря до м. Красноперекопськ неподалік від адмінмежі АР Крим та Херсонської області.

Знімки супутника Sentinel-2 фортифікацій на Тарханкутському півострові в Криму. 13.04.2024. Колаж: investigator.org.ua

Далі нові укріплення простягаються узбережжям на північ, а найбільша їх концентрація – по периметру мису Тарханкут, на якому розміщено системи протиповітряної оборони окупантів. 

На західному узбережжі Криму свої ІФС окупанти розмістили на охоронних територіях заповідників, природних парків, археологічних памʼяток, а також на туристичних обʼєктах та серед житлової забудови. 

Наприклад, супутникові знімки вказують на те, що поблизу с. Сєверне Чорноморського району укріплення берегової оборони військові рф облаштували на руїнах античного поселення.

Укріплення на околицях с.Сєверне в Криму із супутника і фото античних руїн, на яких росіяни влаштували фортифікації. 13.04.2024 р. Колаж: investigator.org.ua

В лютому-березні 2024 року фортифікації окупантів з’явилися на чорноморському узбережжі окупованої частини Херсонської області. Зокрема, довкола таких селищ, як Олександрівка, Олексіївка, Приморське, Озерне.

Порівняння знімків супутника Sentinel-2 чорноморського узбережжя ТОТ Херсонщини за 01.01.2024 та 13.04.2024. Колаж: investigator.org.ua

Як вже писав “Флот 2017”, в окупованому Маріуполі агенти партизанського руху “Атеш” разом з представниками місцевого руху опору зафіксувати перекидування росіянами укріплень в сторону Бердянська. Ймовірно, окупанти будують чергову лінію оборони у Запорізькій області.

Також повідомлялося, що в окупованому Криму, в Євпаторії, партизани виявили підпільний завод з виробництва “зубів дракона”. Також серед “продукції” є протитанкові “їжаки”.

Новини

Країни Балтії та Польща введуть свої війська в Україну у разі серйозних успіхів РФ

Країни Балтії та Польща введуть свої війська в Україну у разі серйозних успіхів російських...

РФ виробляє артснаряди втричі швидше, ніж союзники України – Sky News

Росія виробляє артилерійські снаряди приблизно втричі швидше, ніж західні союзники України, і коштують вони вчетверо дешевше. Про...

ЗСУ адаптували свої літаки під американські авіабомби GBU-39

Українські Повітряні Сили адаптували радянські бойові літаки під застосування американських авіабомби GBU-39. Про це повідомляє...

У Харкові через 16 годин після атаки загасили пожежу в “Епіцентрі”: триває ідентифікація тіл

У Харкові загасили пожежу у гіпермаркеті "Епіцентр", який обстріляли російські окупанти 25 травня. Пожежу...

Більше новин