На головнуАналітикаВперше в історії: Україна знищила ракетний корабель росії, який ще не вийшов...

Вперше в історії: Україна знищила ракетний корабель росії, який ще не вийшов із заводу

Крим окупований росією

У відкритому доступі з’явились фотографії, які не просто підтверджують факт влучання по ракетному корвету рашистів “Аскольд” проекту 22800 “Каракурт” під час атаки на завод “Залив” у тимчасово окупованій Керчі.

Як пише DefenceExpress, фотографії демонструють також, що корабель хоч і залишився на плаву, але отримав дуже критичні пошкодження дуже важливих елементів, після чого свій корвет рашистам доведеться відбудовувати заново, буквально “з нуля”. І так Україна стала заодно першою в історії, хто знищив ракетний корабель ворога, що навіть ще не вийшов із заводу та не був введений у стрій свого флоту.

Річ у тім, що влучання ракетами SCALP-EG припали саме на центральну частину корпусу корвета “Аскольд”, де були розміщені 8 вертикальних пускових установок для запуску крилатих ракет “Калибр” та/або П-800 “Оникс”. Тобто це вдале влучання знищило основну систему озброєння цього корабля.

Більш того – судячи за характером зовнішніх пошкоджень, скоріш за все росіянам доведеться здати в утиль більшу частину (якщо не всю) бортової апаратури для управління кораблем, розміщеної на містку.

А зважаючи на те, що дизельні двигуни на корветах проекту “Каракурт” також розміщені у відсіку по центру корпусу, навряд чи силова установка цього корабля взагалі зберегла свою функціональність.

Навряд чи рашисти змиряться із перспективою втрати нового ракетного корвета, який у грудні 2023 року мав бути введений у стрій ЧФ РФ, тому як мінімум можуть оголосити про намір відновити корабель. Але тут ворогу буквально доведеться “з нуля” відновлювати свій плавзасіб, оскільки із ураженими силовою установкою, бортовою апаратурою управління та головною системою озброєння цей пошкоджений корабель – просто набір металобрухту.

Особливості російських корветів проекту 22800 “Каракурт”

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що у мережі вперше показали ракетний корабель російського флоту “Аскольд” після удаження крилатою ракетою SCALP-EG.

У Повітряних силах також підтвердили, що Збройні сили Україні 4 листопада ракетним ударом по тимчасово окупованій Керчі знищили російський бойовий корабель.

Новини

Кубраков: досягнуто угоди про розблокування одного КПП на кордоні України та Польщі

Україна та Польща досягли угоди щодо припинення блокади одного з пунктів пропуску на кордоні....

Сирський назвав втрати росії на сході України — подробиці

Росія тільки на сході втрачає загиблими у 8 разів більше, ніж Україна. Та попри...

Україна отримає швидкісні човни та амфібії “Вікінг” від союзників

"Морська коаліція" Британії та Норвегії прийняла рішення для потреби Збройних сил України передати 20...

Шлях до переозброєння: Чехія виступила проти перемир’я з росією

Будь-які рішення щодо припинення війни і укладення миру мають бути повністю схвалені українцями і...

Більше новин