На головнуАналітикаЗ України "зерновим коридором" вивезли 20 млн тонн вантажів: що відомо

З України “зерновим коридором” вивезли 20 млн тонн вантажів: що відомо

Крим окупований росією

“Зерновим коридором”, який Україна почала створювати у Чорному морі після виходу Росії з “зернової угоди” у липні 2023 року, перевезено уже понад 20 мільйонів тонн вантажів.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков.

“За пів року роботи українського коридору з портів “Великої Одеси” 661 судно експортувало понад 20 мільйонів тонн вантажів до 32 країн світу. 14,3 мільйони тонн – це продукція українських аграріїв. Україна продовжує забезпечувати продовольчу безпеку світу. Порти “Великої Одеси” нарощують перевалку вантажів. В січні було експортовано 6,3 мільйона тонн, що майже дорівнює довоєнному рівню”, – повідомило міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у дописі у Facebook.

Також зазначається, що одеські порти очікують на підхід ще 104 суден, які мають вивезти понад 3 мільйона тонн вантажів.

Також Осінтер Exit266 підрахував кількість суховантажів із зерном, які щодня прибувають/відправляються з одеських портів, та зіставив середню кількість в період зернової угоди після її розриву.

Як бачимо, у січні 2024 (зелена та бірюзова лінії) в середньому в порти прибувають/відбувають по 8-10 кораблів на день, і це вже більше, ніж на піку зернової угоди (вересень 2022, рожева та фіолетова лінії), коли було по 6 кораблів максимум.

З вересня 2022 року кількість кораблів плавно падала. У вересні 2023 року, коли Україна почала розчищати зерновий коридор самотужки (ракетні удари по кораблям ЧФ РФ, удари морськими дронами + розмінування коридору за допомогою Румунії, Болгарії та Туреччини), кількість рейсів стрімко зросла.

Безпека “зернового коридору”

Експорт “зерновим коридором” здійснюється з портів “Південний”, “Одеса” та “Чорноморськ”. Головним питанням у його роботі залишається безпека, адже маршрут є ціллю для атак Росії. Так, на початку листопада 2023 рокуракета влучила в цивільне судно під час заходу в порт Одеської області, лоцман загинув, ще кілька людей отримали поранення.

Для того, щоб захистити судна і людей, Київ веде переговори з партнерами про додаткові заходи безпеки. Наприкінці листопада Зеленський повідомив, що Україна отримає морські катери, щоб конвоювати судна у “зерновому коридорі”. Надати патрульні катери для цих цілей раніше обіцяли, зокрема, Нідерланди.

Як вже писав “Флот 2017“, на початок грудня 2023 року українським тимчасовим коридором безпеки у Чорному морі пройшли 200 цивільних суден, які вивезли сім мільйонів тонн вантажів з України. Майже 5 млн тонн з них – це продукція українських аграріїв.

Також повідомлялося, що кремль може вжити нових заходів, щоб зірвати український експорт зерна. Росія може використати невизнане Придністров’я для створення нестабільності в Молдові й таким чином завдати шкоди трафіку вздовж західного узбережжя Чорного моря.

Новини

На Саміті миру обговорять три питання: Зеленський сказав, які

Під час проведення Глобального саміті миру 15-16 червня обговорення буде зосереджено на трьох головних...

Коли Україна може отримати перші гроші з російських активів: посол ЄС дала відповідь

Скоріше за все, Україна вже до кінця 2024 року отримає у своє розпорядження прибуток...

Зеленський пояснив, чому Путін та його оточення не завдасть по Україні ядерного удару

Російські терористи попри усі свої погрози та агресивне кукурікання на публіку ніколи не завдадуть...

В Мінекономіки пообіцяли пільгові гранти виробникам дронів в Україні: подробиці

Українські виробники дронів отримають можливість брати державні гранти у розмірі 80% від вартості поданого...

Більше новин