На головнуНовиниЗа кордономЗаморожені активи рф для України- з'явився прогноз щодо передачі

Заморожені активи рф для України- з’явився прогноз щодо передачі

Крим окупований росією

Спецпредставник США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер заявила, що рішення щодо використання заморожених активів росії для України має бути колективним і йому має передувати тривала підготовка з шести-семи важких етапів. Тому не варто чекати на нього швидко.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Триває справжня робота, реальні зусилля і справжні наміри, але ми далекі від завершення… Помилково думати, що це дуже швидко стане панацеєю”, – сказала вона під час дискусії в “Українському домі” у Давосі.

За словами спецпредставника, є величезна надія на те, що російські суверенні активи можуть стати легким джерелом фінансування та розв’язанням проблеми, коли Україні потрібні мільярди доларів, а міжнародна допомога починає затримуватися.

“Але треба усвідомлювати, що це процес, тому G7 виступила із заявою, в якій, по суті, йдеться про те, що росія повинна заплатити, а міністри мають повернутися і з’ясувати, чи є якийсь спосіб, у який те, що ми називаємо російськими суверенними активами, може бути використано для цієї мети”, – зазначила Пріцкер.

За її словами, йдеться про шість-сім важких кроків на шляху до результату в цьому процесі.

“Потрібна правова теорія, стимулююче законодавство, яким є процес управління, куди ви збираєтеся їх витратити, … хто має право голосувати, хто бере участь у цьому процесі”, – навела вона приклад.

Спецпредставник США звернула увагу, що технічно більшість цих коштів перебуває в Європі, й ці активи приносять дохід.

“Чесно кажучи, я думаю, що якщо рішення буде ухвалено, воно, в підсумку, стане колективним рішенням … Я не думаю, що ви побачите, що США збираються щось зробити, це буде колективне рішення, … всі повинні погодитися”, – вважає Пріцкер.

Спеціальний уповноважений президента Франції з економічної допомоги та відновлення України П’єр Ельброн також визнав, що простого рішення не існує, і що це спільна робота, а не рішення тільки США, і має бути більш-менш спільна позиція G7 щодо цього питання, з урахуванням технічних і юридичних аспектів.

Ельброн нагадав, що $200 млрд із $300 млрд сконцентровані в одній або двох європейських країнах, переважно в Бельгії, і триває активна робота в Брюсселі, одним із результатів якої стала пропозиція Єврокомісії від 12 грудня про використання доходів від цих активів.

“Вони не такі вже й маленькі, йдеться про EUR15 млрд протягом наступних чотирьох років. І це лише те, що ми називаємо непередбаченим прибутком, отриманим Euroclear, депозитарієм активів центрального банку росії”, – уточнив спецпредставник Франції.

Він пояснив, що до питання використання цих активів необхідно уважно поставитися, оскільки, очевидно, це може мати системний вплив на євро.

Нагадаємо, адміністрація президента США Джо Байдена підтримала законодавчу ініціативу щодо конфіскації майже $300 млрд із заморожених російських активів й направлення цих коштів на відбудову України.

Як вже писав “Флот 2017”, США розпочали переговори з європейськими партнерами щодо використання заарештованих російські активи для допомоги Україні у військових діях. Партнери розглядають варіанти застосування цих коштів. Хоча раніше Сполучені Штати виступали проти конфіскації російських активів, заморожених із початком війни.

Новини

З ТОТ Херсонщини повернули підлітка з родиною

На підконтрольну Україні територію з тимчасово окупованої Херсонщини евакуювали 16-річного підлітка з родиною. Про це повідомив очільник...

В ДПСУ допустили зміну правил виїзду за кордон через закон про мобілізацію: що відомо

Після того, як набуде чинності закон про мобілізацію, Кабінет міністрів України може внести зміни...

Росія обере агресивнішу тактику: в розвідці США зробили сумний прогноз

Російські терористи на фронті в Україні оберуть більш агресивнішу тактику атак на Україну. Вони...

В Європарламенті знову вимагають забрати в Грузії статус кандидата до ЄС

Європейська комісія повинна призупинити статус кандидата на вступ до Європейського Союзу, який має Грузія...

Більше новин