На головнуНовиниПолітикаЗаради допомоги Україні: у ЄС планують позбавити Угорщину права голосу

Заради допомоги Україні: у ЄС планують позбавити Угорщину права голосу

Крим окупований росією

Країни-члени ЄС планують позбавити Угорщину права голосу, щоб схвалити угоду про надання допомоги Україні розміром 50 млрд євро у 2024-2027 роках.

Про це повідомляє Financial Times.

Зазначається, що деякі чиновники пропонують застосувати процедуру покарання за статтею 7 договору про Європейський Союз 2007 року за порушення верховенства закону, що може призвести до припинення права голосу Угорщини.

Однак, це рішення може заблокувати будь-яка інша країна-член ЄС. Проте зміна уряду в Польщі означає, що Угорщина більше не має гарантованого захисника.

Багато країн висловили занепокоєння щодо використання того, що, по суті, є найбільшою зброєю ЄС проти держави-члена.

За словами чиновників, пріоритет надається тому, аби переконати Орбана, ясно пояснивши те, що вони назвали “повними витратами” його ізоляції. Якщо це не вдасться, 26 інших членів ЄС зможуть укласти угоду про допомогу Україні кожен окремо, хоча це займе час і запропонує лише короткострокове рішення.

“Можливо, Угорщина може створити більше проблем, – сказав високопосадовець ЄС, який був присутній на саміті в Брюсселі минулого тижня. – Можливо, Угорщина зможе змусити нас використати кілька різних інструментів. Але зрештою Угорщина не зможе перешкодити нам надати гроші Україні”.

Як раніше повідомляв “Флот 2017”, комісія Європейського союзу отримала заклики не виконувати вимог, висунутих Віктором Орбаном. В Європарламенті вважають, що Угорщину потрібно позбавити права вето під час обговорень важливих рішень, оскільки прем’єр-міністр країни, друг російського диктатора путіна Віктор Орбан не може більше безкарно шантажувати інші країни Європейського Союзу.

Президент України Володимир Зеленський 8 грудня 2023 року підписав чотири законопроєкти, необхідні для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу, зокрема, закон №10288-1 про зміни до законодавства про національні меншини. Підписати ці документи рекомендувала Єврокомісія. Перед цим законопроєкти схвалила Верховна Рада.

Європейська комісія підтвердила, що права нацменшин в Україні відповідають Копенгагенським критеріям, які виставляються для держав-членів ЄС. За словами віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, українці угорського походження готові підтримувати українську владу, а не угорський орбанський уряд. А Будапешт погрожує блокувати переговори щодо вступу Україні до Європейського Союзу, поки України не виконає вимогу угорського режиму щодо “мови освіти”.

Новини

Ще одна підозра: Коломойського обвинувачують в організації замовного вбивства

Олігарх Ігор Коломойський, який вже є фігурантом низки кримінальних справ, отримав нову підозру. Він...

Росія дійсно модернізувала ракету Х-101: розвідка Британії пояснила причину

Російські терористи дійсно провели модернізацію крилатої ракети повітряного базування Х-101. Терористи встановили другу боєголовку...

Воєнні рельси: Україна наростила виробництво озброєння боєприпасів

Про збільшення виробництва військової техніки, виготовлення боєприпасів калібрів НАТО, залучення великої кількості приватних підприємств-розробників...

В Раді прийняли у цілому законопроєкт про мобілізацію засуджених: подробиці

Верховна Рада України 8 травня підтримала у другому читанні та у цілому законопроєкт №11079-1,...

Більше новин