На головнуНовиниСуспільствоЗавжди перші: українські десантники відзначають своє професійне свято

Завжди перші: українські десантники відзначають своє професійне свято

Крим окупований росією

21 листопада Україна відзначає День десантно-штурмових військ. Свято встановлено згідно з Указом Президента від 21 листопада 2017 року “враховуючи хоробрість та героїзм воїнів-десантників, виявлені у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України”.

Нагадаємо, що до 2012 року ці війська називалися Аеромобільними, а з 2012 по 2017 роки – Високомобільними десантними військами (ВДВ). Але у 2017 році військам дали нову назву “десантно-штурмові” і призначили професійне свято.

День десантно-штурмових військ в Україні було вирішено відзначати 21 листопада у день архангела Михаїла, якого вважають главою небесного війська і покровителем Києва.

Хоча у 2023 році церква перейшла на новий церковний календар, і день архангела Михаїла тепер вшановують 8 листопада. Але дата дня ДШВ не переносилася.

Десантно-штурмові війська – це окремий рід військ ЗСУ. До складу ДШВ входять десантно-штурмові, повітрянодесантні та аеромобільні частини, спроможні швидко реагувати на різноманітні загрози та виклики.

Девіз Десантно-штурмових військ — «Завжди перші», що не раз бійці в марунових беретах неодноразово підтверджували в запеклих боях з російським агресором.

З початком широкомасштабного вторгнення рф воїни ДШВ з першого дня стали на захист держави. Військовослужбовці-десантники були серед підрозділів, які визволяли північні регіони України, Харківщину, Херсонщину, окремі населені пункти на сході України.

За час війни тисячі українських десантників відзначені державними нагородами.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у привітальному слові зазначив, що “український десант завжди на найскладніших відтинках фронту” і назвав десантників елітою збройних сил.

Він віддав повагу пам’яті загиблих десантників.

“Схиляю голову у пошані і пам’яті за кожним десантником, який поклав життя за Україну, за нашу гідність і свободу у боротьбі з російськими окупантами!”, – написав Залужний у Telegram.

Начальник Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Шаптала подякував Десантно-штурмовим військам за самовіддану службу, стійкість і патріотизм.

“День Десантно-штурмових військ Збройних сил України – день елітної спільноти, де панує дух мужності та відданості країні, дух командної роботи, прагнення бути кращими, протистояти будь-яким викликам, долати неможливе”, – підкреслив Шаптала.

Начальник Генштабу відзначив сміливість на наполегливість бійців-десантників.

“Воїни, якими пишаються в усі часи. Воїни, які живуть честю, рішучістю та відвагою. Дякую кожному з вас за самовіддану службу, стійкість і патріотизм”, – додав Сергій Шаптала.

Нагадаємо, 21 листопада Україна відзначає День гідності та свободи. Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Як вже писав “Флот 2017“, 18 листопада в Україні відзначили День сержанта Збройних сил України.

Новини

Україна і Польща домовились про відкриття одного із заблокованих пунктів пропуску — подробиці

Україна і Польща домовились про відкриття пункту пропуску "Угринів – Долгобичув" для руху порожніх...

Що потрібно зробити ЗСУ, щоб отримати перевагу у війні — відповідь розвідки Британії

Ліквідація певних типів ЗРК "другої армії світу", судячи з усього, є ключовим напрямком війни...

Польща готується передати Україні понад 50 САУ Krab: що відомо

Польща вже передала Україні 18 самохідних гаубиць Krab, то готує до передачі ще 56,...

Бояться морських дронів: окупанти відновили знищену штормом лінію оборони у Криму

Російські терористи відновили лінію оборони для морських дронів у бухті Севастополя на території тимчасово окупованого Криму....

Більше новин