На головнуНовиниПолітикаЗменшення військової допомоги Україні: в Раді назвали причину

Зменшення військової допомоги Україні: в Раді назвали причину

Крим окупований росією

Голова комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич заявив, що низькі запаси у країнах Заходу й неготовність швидко наростити виробництво стали основними причинами зниження обсягів військової допомоги Україні.

Про це повідомляє РБК-Україна.

“На жаль, одна з причин — це неготовність ОПК країн НАТО до війни такої тривалості, та ще й з такою інтенсивністю витрат боєприпасів на полі бою, потребами військової техніки для утримання паритету з росією, яка готувалася до війни десятиліттями”, – зазначив Завітневич.

Він звернув увагу, що запаси, які були на складах західних країн, значною мірою витрачені та потребують інвестицій для поповнення.

“Не слід забувати, що значна частина озброєння, яка постачається Україні є високотехнологічною і її випуск вимагає не днів, а навіть кілька місяців”, – пояснив голова оборонного комітету Ради.

За його словами, інша причина є наслідком об’єктивних процесів, якими розвивається економіка Заходу.

“Слід врахувати, що на Заході немає воєнного стану, тому немає можливості різко змінювати обсяги замовлення та виділяти ресурси на виробництво озброєння та військової техніки (ОіВТ). На відміну від авторитарних та диктаторських форм правління, де в ручному режимі можна змінювати контракти, державні замовлення і навіть перепрофілювати цілі підприємства, на Заході — ринкова економіка. Там все відбувається у цивілізованому порядку мирного часу, в якому діє поняття контракту, відповідальності за його виконання та великі штрафи за порушення”, – уточнив Завітневич.

Як раніше повідомляв “Флот 2017“, Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що в України немає запасного плану на випадок, якщо західні союзники припинять військову допомогу.

Також повідомлялося, що у США готують угоду щодо кордону та імміграції, яка дозволить розблокувати допомогу Україні. Її можуть опублікувати вже цього тижня. Однак, Сполучені Штати не підтримуватимуть військове фінансування України на рівні 2022-2023 років, адже прагнуть допомогти Україні розбудувати власну військово-промислову базу.

Новини

Повернення чоловіків з-за кордону: що чекає влада Польщі від України

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава очікує від України ініціативу щодо...

Ще одна ціль: в окупованому Криму партизани розвідали одну з найбільш захищених нафтобаз

Агенти партизанського руху "Атеш" кілька місяців стежили за нафтобазою під містом Джанкой в окупованому...

Складнощі з виробництвом та небезпека у Чорному морі: у РФ проблеми з флотом

Начальник центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук розказав проблеми росії з...

“КамАЗу” приготуватися: поряд із російським заводом сталася потужна пожежа – фото, відео

В російському Татарстані сталася потужна пожежа поблизу заводу "КамАЗ". Густий дім було видно з...

Більше новин