На головнуНовиниЕкономікаЄС хоче дозволити своїм членам блокувати імпорт газу з росії самостійно: деталі

ЄС хоче дозволити своїм членам блокувати імпорт газу з росії самостійно: деталі

Крим окупований росією

Європейський Союз планує дозволити країнам-членам за необхідності самостійно блокувати імпорт газу із росії. Відповідний законопроєкт уже підготували.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на проєкт, з яким ознайомилося видання.

Так, у документі сказано, шо будь-яка країна ЄС зможе, якщо буде необхідно, частково або повністю обмежити доступ компаніям з росії або білорусі доступ до газопроводів та терміналів зрідженого природного газу (ЗПГ). Це дозволить європейським енергетичним компаніям розривати контракти з росіянами без виплати компенсацій.

Європейський Союз з лютого 2022 року усіма способами намагається зменшити залежність від російських енергоресурсів. Але наразі ЄС все ще отримує десяту частину потрібного газу з росії. А деякі країни – наприклад, Австрія та проросійська Угорщина – залежать від російського газу дуже значною мірою.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що США визнали, що росія може обходити стелю цін на нафту. З цього приводу Мінфін США розпочав найбільше розслідування щодо експорту російської нафти в обхід санкцій.

Пентагон довгий час купував нафтопродукти, які були вироблені з російської нафти. З Туреччини ця нафта потрапляла на грецький нафтопереробний завод Oil Hellas на березі Егейського моря, а вже звідти йшла до Пентагона – при цьому санкції ігнорувалися.

Міністерство фінансів США розіслало листи 30 світовим компаніям, які контролюють до сотні великих нафтових танкерів. У листі міститься попередження про тюремне ув’язнення для порушників встановленої санкціями нафтової стелі для російської нафти.

Власники нафтових танкерів з Греції з огляду на те, що США впровадило санкції проти тих, хто порушує нафтову стелю, вирішили скоротити обсяги російської сирої нафти, яку вони транспортують.

Новини

Чому Кремль не нагадав росіянам про другу річницю вторгнення в Україну: відповідь ISW

Офіційні особи та державні медіа в росії здебільшого утримувалися від публічного обговорення другої річниці...

Мінус 9 “шахедів” і 3 ракети: Повітряні сили відзвітували про роботу ППО

У ніч проти понеділка, 26 лютого, російські війська атакували Україну ракетами та безпілотниками. Українські...

Є постраждалі і руйнування: росія атакувала Дніпро ракетами і дронами

Ввечері 25 лютого армія росії завдала ракетного удару по Дніпру, постраждав приватний сектор. Голова...

У Білому домі назвали умову, при якій Україна отримає перемогу

Україна все ще здатна перемогти у війні проти росії, якщо отримає потрібні для цього...

Більше новин