На головнуНовиниСуспільствоДопомагали “центрам військового виховання”: двоє колаборантів з Криму отримали підозру

Допомагали “центрам військового виховання”: двоє колаборантів з Криму отримали підозру

Крим окупований росією

Двоє кримських колаборантів, які співпрацювали з так званими “центрами військового виховання” рф: забезпечували зброєю, екіпіруванням та навчальним обладнанням, отримали підозру. Мова йде про Ігоря Парубіна та Алла Трошина.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління СБУ в АР Крим.

“Служба безпеки задокументувала злочинну діяльність двох колаборантів, які забезпечували зброєю, екіпіруванням та навчальним обладнанням так званий “регіональний центр з підготовки до військової служби та військово-патріотичного виховання”. У цій мілітарній “установі” інструктори рф “навчають” кримських школярів тактиці ведення бою, проводять вогневу та диверсійно-розвідувальну підготовку, агітують вступати до лав російської армії та намагаються “прищепити” ненависть до України” – йдеться в повідомлені.

Встановлено, що один з фігурантів — Парубін Ігор, постачав окупантам зброю й екіпірування для “практичних занять” з вогневої підготовки, де дітей вчать застосовувати різні зразки стрілецького озброєння. 

У 2023 році він отримав 500 тисяч рублів злочинного прибутку, забезпечивши ворога навчальними автоматами АК-74М, шоломами, захисними окулярами та ремінно-поясними системами.

Друга фігурантка — Алла Трошина, займалася постачанням навчального обладнання та канцелярських товарів в так званий “кримпатріотцентр”. 

Крім того, Трошина вела активну “підприємницьку діяльність” з іншими псевдоустановами рф. На її рахунку 200 виконаних “державних” контрактів, загальною сумою у 20 млн рублів.

Парубіну та Трошиній заочно повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). 

Оскільки викриті колаборанти перебувають на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності.

Раніше “Флот 2017” повідомляв, що заочний вирок отримав директор компанії в окупованому Криму за колабораційну діяльність. Бізнесмен постачав засоби відеонагляду на незаконно створений росіянами пункт пропуску “Джанкой”.

Також повідомлялося, що досі складно притягнути великий бізнес за незаконну роботу в окупованому Криму. Є дві причини: бізнес “маскується” та українські слідчі не мають можливості дістатися до фігурантів злочину.

Новини

В Раді Європи готують проєкт угоди щодо трибуналу над Росією: подробиці

Рада Європи 30 квітня зробила важливий крок для підготовки спецтрибуналу над російським терористичним режимом....

Дамо, скільки зможемо: Остін прокоментував постачання ATACMS Україні

США нададуть Україні стільки зброї, скільки зможуть. Це також стосується тактичних ракет ATACMS, які...

ЗМІ: через українські атаки по НПЗ в Росії закінчилися запаси бензину

Українські удари по російським нафтопереробним заводам призвели до ефекту, який здається несподіваним – у...

Ісландія зобов’язалася підтримувати Україну до 2028 року: деталі

Ісландський парламент 29 квітня підтримав резолюцію про довгострокову підтримку України на період до 2028...

Більше новин