На головнуНовиниКонфіскація російських активів: міжнародні експерти вивчили законність такого кроку

Конфіскація російських активів: міжнародні експерти вивчили законність такого кроку

Крим окупований росією

Міжнародні експерти-юристи вивчили законність конфіскації заморожених активів російського терористичного режиму. У висновку, який опублікувала експертна група, наголошується, що такі дії є цілком законними та дозволеними міжнародним правом.

Про це пише Bloomberg.

Лист, розісланий урядам країн-членів G7, підписаний десятьма експертами та практиками з міжнародного права з Бельгії, Франції, Німеччини, Японії, Нідерландів, Великої Британії та США.

“Ми дійшли висновку, що, згідно з міжнародним правом, для держав, які заморозили російські державні активи, було б законним вжити додаткових контрзаходів проти росії, з огляду на триваюче порушення нею найфундаментальніших норм міжнародного права, у вигляді передачі російських державних активів як компенсації за шкоду, що виникла безпосередньо в результаті протиправної поведінки росії”, – сказано у листі.

Експерти підкреслили, що конфіскація могла бути незаконною у випадку, якщо б росія не порушила своїх міжнародних зобов’язань. Але оскільки вона порушила все, що тільки могла порушити, конфіскація є цілком законною.

Журналісти вважають, що далі готовність конфіскувати активи росії буде значно ширшою, ніж зараз. Потреби України залишаються незмінно високими, а США та ЄС занадто повільно надають допомогу. Євросоюз готовий передавати Україні прибутки від активів, але це не те: Велика Британія та США наполягають на повній конфіскації активів, їх підтримує Канада. На іншому боці знаходяться Франція, Німеччина та Бельгія, які виступають проти, відговорюючись нібито “юридичними проблемами та побоюваннями за стабільність євро”.

Але експерти знайшли вихід навіть з цього положення: вони рекомендують конфіскувати активи та передати їх спеціально створеному міжнародному механізму. Саме звідти потім буде надаватися допомога Україні.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що постійні представники країн Євросоюзу досягли згоди щодо використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги Україні.

Профільний комітет Сенату Конгресу США 24 січня схвалив закон, який дозволяє Сполученим Штатам конфіскувати активи російського терористичного режиму та передати ці активи Україні.

США розпочали переговори з європейськими партнерами щодо використання заарештованих російські активи для допомоги Україні у військових діях. Партнери розглядають варіанти застосування цих коштів. Хоча раніше Сполучені Штати виступали проти конфіскації російських активів, заморожених із початком війни.

Як вже писав “Флот 2017”, Спецпредставник США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер заявила, що рішення щодо використання заморожених активів росії для України має бути колективним і йому має передувати тривала підготовка з шести-семи важких етапів. Тому не варто чекати на нього швидко.

Новини

Німеччина надішле Україні ще одну систему Patriot

Німеччина оголосила про постачання Україні третьої вогневої установки системи протиповітряної оборони Patriot, повідомляє NTV....

Удар на 650 кілометрів: дрони підірвали військовий радіоцентр РФ

Україна безпілотниками атакувала військову частину росіян у місті Ковилкіно в Мордовії. Про це в Telegram повідомив представник Української добровольчої...

У Польщі створять Раду з питань співпраці з Україною: чим вона займатиметься

Прем’єр Польщі Дональд Туск підписав розпорядження про створення Ради з питань співпраці з Україною....

Шольц не побачив кінця війни в Україні: нам ще довго доведеться постачати зброю

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що війна в Україні "не буде короткою", і Заходу...

Більше новин