На головнуНовиниЕкономікаПерейдуть на палену горілку: в росії з 2024 року підскочать ціни на...

Перейдуть на палену горілку: в росії з 2024 року підскочать ціни на алкоголь

Крим окупований росією

З нового року росіяни зіткнуться з підвищенням цін на горілку, джин, віскі та вина. Торгові мережі вже поінформували про зростання в межах 10%, а імпортери алкоголю допустили подорожчання продукції до 25%. Пити на росії менше не стануть, просто перейдуть на більш дешевий алкоголь.

Про це пише “Комерсант”.

За інформацією видання, на ціну алкоголю вплинуть збільшення ставки акцизу на 4,9%, до 643 руб. за 1 л спирту, зростання цін на спирт на 10% до кінця року, а також подорожчання матеріалів та логістики.

Зокрема, постачальники імпортера Simple Group попередили, що підвищать ціни на 5–25% через зростання вартості логістики, оренди, збільшення витрат на персонал. Відпускні ціни будуть коригувати плавно з січня по квітень 2024 року.

Крім того, точкове підвищення цін на нові поставки пов’язане, наприклад, зі збільшенням мит на імпортні вина.

Видання пише, що споживачі не готові платити за алкоголь більше. Тому, в разі подорожчання більш ніж на 10–15%, вони переключаться на інші бренди або напої. Тобто вибиратимуть бренди дешевше, економлячи на преміальному спиртному.

Зазначається, що підвищення цін навряд чи одразу торкнеться всіх каналів продажу, а великі мережі скоріш за все зможуть розтягнути ефект за рахунок стоку.

Директор ЦИФФРА Вадим Дробіз звернув увагу, що наразі горілка в середньому коштує по 350 руб. за пляшку 0,5 л, що лише на 70 руб. перевищує рівень мінімальної роздрібної ціни, яку встановлює держава. У зв’язку з цим, зазначає Дробіз, заплановане підвищення цін на попит не вплине.

Але у 2024 році ціни на спирт можуть зрости ще сильніше після приватизації “росспиртпрому”. Аукціон з його продажу призначено на 24 січня.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що російський режим докладає зусиль, щоб стримати інфляцію, оскільки підвищення цін може негативно вплинути на так звану “передвиборчу кампанію” російського диктатора володимира путіна. У кремлі вважають небажаним занепокоєння населення з приводу стрімкого росту цін на споживчі товари.

Також повідомлялося, що економіка росії вже зазнає суттєвого впливу війни проти України. Москва змушена підіймати внутрішні ціни та виділяти третину свого бюджету на військові витрати.

Новини

Повернення з ТОТ: ще десять дітей вже у безпеці вдома

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив про повернення десятьох українських дітей,...

Чотирнадцятий пакет санкцій проти РФ: Боррель розповів, що там буде

Новий, вже чотирнадцятий пакет санкцій проти Росії буде охоплювати низку важливих для російського режиму...

Південна Корея може передати Україні системи ППО – ЗМІ

Південна Корея у відповідь на підписання військового пакту між російським та північнокорейським терористичними режимами...

Зміна ядерної доктрини, брехня про Харків та союз з КНДР: Путін у В’єтнамі знову ніс маячню

Російський диктатор володимир путін 20 червня провів пресконференцію у Ханої, столиці В'єтнаму, куди 20...

Більше новин