На головнуАналітикаРосіяни модернізували свою ракету Х-101: вона стала значно небезпечнішою

Росіяни модернізували свою ракету Х-101: вона стала значно небезпечнішою

Крим окупований росією

Російські терористи змогли модернізувати крилату ракету Х-101, яка зазвичай запускається з бомбардувальників Ту-95. Ракеті значно збільшили бойову частину: тепер вона важить 800 кг проти 400 кг до цього.

Про це пише Defence Express.

Росіяни не стали нарощувати вагу бойової частини, яку ракета вже мала. Замість цього вони додали до ракети ще одну боєголовку. Перші випадки такої модернізації військові виявили 29 березня, після аналізу збитих ракет. Найпоганіше те, що нова БЧ споряджена готовими уражаючими елементами кубічної форми.

“Зазвичай такі елементи використовуються у зенітних ракетах, але у випадку застосування для удару по наземних цілях мають значний уражаючий ефект проти людей”, – сказано у статті.

Хоча збільшення ваги ракети призвело до того, що терористам довелося зменшити паливні баки на Х-101, це не грає великої ролі. Проблема в тому, що дальність ракети – 5500 км; якщо вона тепер впала до 2250, або навіть 2000 км – при пуску ракет з Саратовської області по Львівщині ракета все одно буде мати 500-700 км “в баку”, щоб маневрувати.

“Інформація щодо варіанту з оснащенням Х-101 двома бойовими частинами прослідковується у російських джерелах ще з середини 2010-х років, ще на стадії розробки та випробувань цієї ракети. Тоді вказувалась, що в одному з варіантів оснащення ракети бойова частина вагою 400 кг може бути розділена на дві. Перша може бути скинута на парашуті на дальності у 100 км від основної цілі. Від такої реалізації тоді відмовились та повернулись лише зараз. Але який саме механізм скидання використаний у новій версії Х-101 наразі знаходиться під питанням”, – резюмує видання.

Як повідомляв “Флот 2017”, українські спеціалісти вже дослідили рештки збитих 25 березня ракет “Циркон”, які терористи запустили по Києву. Першочергові висновки дозволяють сказати, що ці ракети справді гіперзвукові, оскільки мають швидкість в 11,5 тис. км/год. Проте їхні характеристики все одно далекі від заявлених.

Новини

Україна почала переговори з Чехією про безпекову угоду – подробиці

Українська делегація почала переговори з Чехією щодо укладення двосторонньої угоди з безпеки, повідомляє пресслужба президента. Зазначено, що...

Боротьба з ворожою пропагандою: в Україні заборонили проросійську політичну партію

Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова ухвалив рішення про заборону ще однієї проросійської партії. Мова...

Росія вдарила по Кривому Рогу: троє людей поранені, виникла пожежа

Вночі 19 квітня російські війська знову атакували мирне місто Кривий Ріг. Цього разу окупанти...

Незаконна “мобілізація” кримчан: окупанти провели облаву під час мусульманського свята

В Сімферопольському районі окупованого Криму загарбники провели масову облаву на місцеве населення. У мусульманське...

Більше новин