На головнуНовиниНАТО та ЄС повинні співпрацювати у питанні виробництва зброї – Кулеба

НАТО та ЄС повинні співпрацювати у питанні виробництва зброї – Кулеба

Крим окупований росією

Для підвищення ефективності військової допомоги Україні Європейському Союзу та НАТО необхідно співпрацювати у питанні виробництва зброї. Це дозволить задовольнити потреби й Україні і Європи.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив журналістам у Брюсселі 29 листопада.

Кулеба зазначив, що Україна вже неодноразово звертала увагу союзників на необхідність такої системи – щоб оборонно-промислові комплекси ЄС і НАТО працювали, як цілісний механізм.

“Тобто це дуже важливо, тому що жодна країна сама по собі якщо буде працювати лише зі своїми оборонними індустріями, не здатна задовольнити потреби України або власної держави у зброї й снарядах. Для того, щоб вирішити цю проблему НАТО і ЄС повинні дивитися на свої оборонні індустрії як на цілісний комплекс, прибрати всі непотрібні регуляторні обмеження, мали спільну політику підтримку приватного бізнесу”, – зазначив він.

Кулеба заявив, що сьогодні він нарешті почув від союзників про необхідність того, про що Україна казала дуже давно. Представники НАТО та ЄС погодилися із тим, що потрібно не тільки підтримувати власні оборонні компанії, але й створювати систему. Тільки цілісна система оборонно-промислового комплексу здатна задовольнити потреби цієї війни.

“Як правильно сказав Девід Кемерон, коментуючи питання оборонних індустрій, після цього засідання нам потрібно перетворити політичну волю в конкретні дії. І це реально сьогодні пролунало від фактично кожного міністра” – резюмував міністр.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Міноборони України на період війни суттєво скоротило терміни постачання техніки та зброї в ЗСУ. Також ми писали, що Україна запровадила спрощений порядок допуску до експлуатації безпілотних систем і засобів радіоелектронної боротьби.

Також повідомлялося, що у жовтні 2023 року Міністерство оборони України прийняло на озброєння для військових чергові зразки бронетехніки – три модифікації танків Leopard.

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин